Sustain-BeterOud.jpg

Ie onderzoeksproject brengt 14 bestaande Europese initiatieven ter ticket. Te Nederland zij nhet Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM), VU medisch centrum (VUmc) plus Vilans betrokken.

Lokale knelpunten plus verbeterprojecten

‘Er zijn verbeterprojecten geïmplementeerd waarin voetlicht worden uitgegeven aan lokale knelpunten,’ vertelt SUSTAIN-projectmanager Simone den Bruin van ie RIVM. ‘Opvallend zijn den overeenkomsten ter den uitkomsten. Zo zien wij bijvoorbeeld dat professionals plus managers vaak tevreden zijn overheen den geleverde persoonsgerichte zorg.

 

Ouderen plus mantelzorgers hebben vaak andere opvattingen dan zorgprofessionals overheen watten persoonsgerichte zorg is. Zo vond eentje onderdeel van den ouderen bijvoorbeeld dat er onvoldoende zoals hun behoeften worden gekeken. Zowel wisten zij noch dat zij eentje zorgplan hadden, watten zij ermee konden plus hoe zij konden meebeslissen overheen den zorg. Voorts zien wij vergelijkbare factoren diegene intact defini zijn of zo’n verbetertraject welnu of noch werkt. Zo is leiderschap beslissend, moeten jouw elkaars taal spreken plus is ie beslissend dat professionals gefaciliteerd wordt ter ie porties van kennisoverdracht.’

Meer kennisoverdracht