“Langer zelfstandig thuis woon plusteken acute ouderenzorg werken mits communicerende vaten: ie ene vraagt ene daad of reactie van den ander. Voordat partijen mits gemeenten, huisartsen plusteken ziekenhuizen is ie vaak lastig te beeld te krijgen waar den knelpunten zitten. Waar komen den ouderen diegene zichzelf op den SEH veiligheidsfunctionaris vandaan? Dit hebben wij samen met Vektis Intelligence plusteken vertegenwoordigers van ziekenhuizen, gemeenten, thuiszorg plusteken huisartsen (cijfermatig) te kaartje gebracht. Met den uitkomsten  kunnen wij gestructureerd werken aan oplossingen”, zei adviseurs Mark Callaars plusteken Linda van den Poll diegene namens Raedelijn te ie regionale Netwerk Zuidoost Utrecht zitten.

“Waar komen den ouderen diegene zichzelf op den SEH veiligheidsfunctionaris vandaan?”

Concrete acties

Doorheen den ontleden zijn enkele patiëntreizen te kaartje gebracht diegene toestaan zien dat er verschillende patiëntstromen zijn te den spoedzorg. Daarnaast is zowel ene verstaanbaar inzicht te den populatie ontwikkeling: 24% van den ouderen (65+) had te 2017 ene spoedzorgbehoefte. “Wij hebben nu op den radar waar dit patiënten waren te den week voordat hun opvang plusteken te den 2 weken erna” zei den adviseurs van Raedelijn.

Hoe dit te kaartje is gebracht? Doorheen ie gewoonte van gegevens zoals den declaratiegegevens uit den Zorgverzekeringswet (Zvw) plusteken den Wet Langdurige zorg (WLz). Waar mogelijk zowel gegevens uit den Wet maatschappelijke sponsoring (Wmo). “Wij zijn nu zover dat wij den bevindingen helder hebben plusteken dit nu willen omzetten zoals concrete acties” aldus Mark Callaars. “Dat is den volgende stap te ie veranderingsproces.”

Verwedden te andere regio’s 

Waarin maakte Raedelijn ie verschil? Mode Mark Callaars noemt ie aanjagen van den samenwerkingsverband rondom acute zorg den unieke bijdrage vanuit Raedelijn: “Doorheen samen te werken gaat iets pruttelen. Daarbij werkt ie veld op dit wijze aan ene ontleden mits opzienbarend product. Ene product dat is te te zetwerk te andere regio’s. Zo werken wij te ie Netwerk Zuidoost Utrecht aan ene breder traject waarin vooruitgang van den spoedketen plusteken ie programma Langer Zelfstandig Thuis centraal staan. Ene integrale methode waar den regio eigenlijk iets aan heeft.”

Dit wetsartikel is reeds gepubliceerd op Raedelijn.