Den toestellen van Breathomix werden kort ingezet erbij GGD’s plusteken tijdens ie Eurovisie Songfestival, wegens coronabesmettingen op te treinen. Volgens VWS werkten den toestellen noch inderdaad. Daarop worden eentje omvangrijke nabestelling geannuleerd. Breathomix eist nu 24 miljoen euro wegens ‘contractbreuk’.

Waarna Breathomix VWS te november dagvaardde, had Kuipers zijdelings bijbanen erbij Breathomix. Zo wasgoed hij hoofdcommissaris erbij stichting CBusinez, diegene Breathomix eentje voorfinanciering van 100.000 euro gaf voordat dit toestellen.

Smaken

Ie Erasmus MC, waarvan Kuipers den voornaamst snelheidsduivel wasgoed, deed volgens Nieuwsuur plusteken den NOS smaken met ie blaastestapparaat. Diegene werden betaald vanwege onder meer den Erasmus MC Foundation, waar Kuipers toezichthouder wasgoed.

VWS stelt na research dat Breathomix testresultaten heeft gemanipuleerd, zo meldde ie Geldelijk Dagblad recentelijk ofschoon. Breathomix zegt tegen den NOS dat ie gaat wegens eentje menselijke lapsus plusteken laat weten dat ie failliet gaat indien VWS noch geldelijk overheen den compositie komt.

Noch subjectief

Erasmus MC verklaart dat zijn ex-bestuursvoorzitter noch subjectief betrokken is geweest erbij beslissingen van Breathomix. Zowel zullen den voorfinanciering ofschoon zijn gegeven voordat Kuipers aantrad indien hoofdcommissaris van CBusinez, iets dat den VWS-minister bevestigt.

Volgens Maarten Hijink van den SP is er geen sprake van ongewenste belangenverstrengeling. Zowel Pieter Omtzigt (Menigte Omtzigt) plusteken Laurens Dassen (Volt) vinden dat Kuipers noch verkeerd heeft gehandeld.