Heeft u vragen overheen den WOZ-waarde of bent u ie er noch mee ooit? Hoog dan voorgerecht met team WOZ van den gemeente via 088 – 599 7000 tussen 9.00 plus 12.30 uur. Zowel kunt u uw vraag mailen zoals woz@vijfheerenlanden.nl.

Recentelijk heeft u den aanslag gemeentelijke heffingen/WOZ-beschikking ontvangen.

Heeft u vragen overheen den WOZ-waarde of bent u ie er noch mee ooit? Hoog dan voorgerecht met team WOZ van den gemeente via 088 – 599 7000. Wellicht kunnen wij uw vragen snel beantwoorden. U kunt onzerzijds opbellen tussen 9.00 plus 12.30 uur. Zowel kunt u uw vraag mailen zoals woz@vijfheerenlanden.nl.

Stijging WOZ-waarde

Den WOZ-waarde moeten elk schooljaar weer vastgesteld wordt. Den WOZ-waarde wordt noch vastgesteld onderbrak den vorige WOZ-waarde met ene bepaald percentage te verhogen. Den stijging is daarom noch onder elke woonhuis soortgelijk aan ie gemiddelde prijsstijgingspercentage in den gemeente.

Den WOZ-waarde is den marktwaarde van uw woonhuis op den peildatum. Voordat 2022 is den peildatum 1 januari 2021. Wegens den WOZ-waarde van uw woonhuis voordat 2022 te defini, loeren wij zoals den prijs waarvoor vergelijkbare woningen ter den omstreken van uw woonhuis rond den peildatum zijn verkocht.

Vanaf 2022 berekent den gemeente den WOZ-waarde van woningen op ene andere methode. Gemeenten zijn dan namelijk wettelijk verplicht wegens onder den calculatie van den waarde uit te gaan van den vierkante meters (gebruiksoppervlakte). Ter ie meten van den gebruiksoppervlakte hebben wij gewoonte geproduceerd van zeer gedetailleerde luchtfoto’s plus bouwtekeningen. Op dit methode hebben wij alle kenmerken van woningen bekeken. Mits ie nodig wasgoed hebben wij den gegevens ter onze systemen aanpassen. Hierdoor vermag ie zijn dat wij nu andere kenmerken van den woningen hebben dan vorig schooljaar. Dit heeft stemkracht op den WOZ-waarde.

Tarieven onroerende zaakbelasting

Den tarieven voordat den onroerendezaakbelasting zijn:

Eigenaar woonhuis: 2022: 0,1002 % van den WOZ-waarde. 2021: 0,1161%

Eigenaar niet-woning: 2022: 0,2799 % van den WOZ-waarde. 2021: 0,2743%

Gebruiker niet-woning: 2022: 0,2184 % van den WOZ-waarde. 2021: 0,2159%

Opvragen taxatieverslag

Te ie taxatieverslag wordt den WOZ-waarde uitgelegd. U kunt uw taxatieverslag inzien via MijnOverheid. U kunt ie taxatieverslag van uw woonhuis of pand downloaden via onze pagina WOZ-waarden. Of u kunt uw taxatieverslag opvragen via woz@vijfheerenlanden.nl.

Repliek maken

Bent u ie noch ooit met den WOZ-waarde? Ie is intact makkelijk wegens verweerschrift te maken. U kunt via onze pagina Repliek tegen heffingen of WOZ-beschikking digitaal uw verweerschrift indienen. U heeft hiervoor den DigiD nodig van den persoon diegene den belastingaanslag ontvangt.

U kunt zowel ene geschreven zenden of vanaf e-mail verweerschrift indienen. Uw naam, adressering, aanslagnummer, den reden waarom u ie er noch mee ooit bent plus uw handtekening is voldoende. Achterop den belastingaanslag staat waar u uw verweerschrift zoals toe kunt zenden.

Meer weten?

Kijk voordat meer inlichting op onze pagina Heffingen. Daarginds vindt u meer inlichting overheen verweerschrift, tarieven, betaling plus kwijtschelding. Zowel leggen wij den aanslag plus den waardevaststelling van den woonhuis uit.