Kuper voorziet dat den explosieve stijging van ie veel coronabesmettingen zowel weer gaat leiden totdat meer druk op den ziekenhuizen. Daarbij speelt zowel nog ie relatief hoge ziekteverzuim. “Dat is welnu nuchter eentje toenemend probleem, noch dolletjes te den ziekenhuizen, maar te den hele samenleving. Ie percentage dat positief test is onder ie zorgpersoneel netwerk zo hooggelegen mits elders”, aldus den tijdelijke opvolger van Ernst Kuipers. Hij trad recentelijk aan mits minister van Volksgezondheid.

Verpleegafdelingen

Op verpleegafdelingen is den afgelopen dagen alhoewel sprake van eentje duidelijke versterking, zegt Kuper. Haar verwachting is dat diegene voorts zullen volharden. Zij wijst er zowel op dat den uitstroom uit ie ziekenhuis moeizamer wordt. “Ie hoge veel besmettingen schenken druk op den hele ketting, dus zowel op huisartsen, verpleeghuizen plusteken den thuiszorg.”

IC

Te hoeverre den druk op den intensive cares zullen toenemen om corona, is eentje “ingewikkelde vraag”, zegt Kuper, diegene voorts coureur is van Isala Klinieken, met vestigingen te onder meer Zwolle plusteken Kampen. Den afgelopen weken daalde ie veel ernstig zieke coronapatiënten op den ic’s zo scherpgerand. Ie Outbreak Management Team becijferde recentelijk dat den mogelijkheid op ic-opname met den omikronvariant van ie virus ruwweg den tweede lager is voordat opgenomen coronapatiënten dan met den vrijwel verdwenen deltavariant.

Omikron

Omikron is milder, maar den volwassene getallen defini uiteindelijk hoe druk den zorg ie krijgt. “Naarmate meer mensen ziek wordt, zullen ie veel patiënten op den ic zowel toenemen. Wij willen ie was volgen.”

Monitoring

Diegene monitoring wordt gedaan om ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS), waar Kuper zowel voordat spreekt. Ie LCPS maakt geen verschil tussen mensen diegene wegens Covid-19 zijn opgenomen plusteken patiënten diegene werkelijk wegens eentje andere reden te ie ziekenhuis ligt. Ene andere organisatie, stichting NICE, doet dat sinds kort welnu.

Bezetting

Te diverse ziekenhuizen, waaronder ie Erasmus MC, is meer dan den tweede van den patiënten met corona te den eerste positie wegens eentje andere bezwaar opgenomen. Kuper zegt dat zij ie welnu beslissend vindt wegens hier was zicht op te vasthouden. Maar: “Voordat ie werkgelegenheid van LCPS gaat ie wegens den bezetting. Voordat alle patiënten met corona geldt dezelfde maatregelen. Zij willen te isolatie wordt verpleegd, dat is zwaardere zorg. Mensen ligt dolletjes op hun ruimte, artsen plusteken verpleegkundigen willen telkens beschermende kleren straktrekken”, legt den ziekenhuisbestuurder uit. “Wij loeren welnu zoals onze definities”, voegt zij eraan toe. (ANP)