Na vijf dagen van dalingen is ie veel patiënten met corona ter den Nederlandse ziekenhuizen maandag watten toegenomen. Ter totaal ligt daarginds nu 1470 Covidpatiënten. Dat zijn er 111 meer dan zondag, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op maandagen ligt dit aantallen welnu vaker hoger dan den surplus van den week, omdat ter den weekends minder patiënten wordt ontslagen. Op den verpleegafdelingen ligt nu 1308 coronapatiënten, 118 meer dan zondag. Op den intensive cares nam dit veel zo overheen, met 7 totdat 162.

Ter den afgelopen 24 uur werden er 107 nieuwe coronapatiënten opgenomen op den verpleegafdelingen. Op den ic’s werden 10 patiënten met corona binnengebracht.

Toevallig positief

Eentje sector van den opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus is ter den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie verrichten van ene coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Voort: ANP