Mokum heeft mits enige gemeente meer dan mille positieve tests. Ter den hoofdstad kregen 1375 inwoners te horen dat ie coronavirus onder hun is aangetroffen. Utrecht plus Groningen hadden beide 720 positieve tests. Ter Rotterdam kwamen 605 besmettingen aan ie licht plus ter Greneboom Heg 478. Op Vlieland plus Schiermonnikoog waren er geen positieve tests.

Ter den afgelopen zeven dagen kreeg ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) 243.941 meldingen van positieve tests. Dat is ie laagste weektotaal sinds 18 januari. Modaal waren er ter den afgelopen week 34.849 positieve tests vanaf dag. Ie gemiddelde daalt voordat den zestiende dag op rij plus ligt eentje vierde lager dan vorige week.

Sterfgevallen

Zowel ie veel meldingen van sterfgevallen daalt. Ter den afgelopen dag kreeg ie RIVM uitlating dat zes mensen aan den resultaten van hun coronabesmetting zijn overleden. Ie gaat wegens inwoners van den gemeenten Groningen, Maastricht, Nieuwegein, Vijfheerenlanden, Heerde plus Vaals. Dat ie overlijden van dit mensen nu is geregistreerd, wil noch zeggen dat zij den afgelopen dag zijn overleden. Daarbij vermag ie werkelijke veel sterfgevallen hoger zijn, omdat ie noch verplicht is wegens te veiligheidsfunctionaris dat eentje coronapatiënt is overleden wegens den ziekte.

Ter den afgelopen week zijn 65 sterfgevallen opschrijven, modaal negen vanaf dag. Dat is ie laagste niveau sinds 10 sprokkelmaand.

Twee klas plus eentje dag geleden testte voordat ie voorgerecht iemand ter Nederland positief op ie coronavirus. Den teller staat maandag op 6.361.626 bevestigde besmettingen plus 21.554 geregistreerde sterfgevallen. Den werkelijke aantallen zijn hoger.

Ingevolge: ANP