Wegens den impact ben ik gaan oplezen overheen den stof. Waar ik ter eerste instantie denken dat dit eenvoudig zullen zijn plusteken zullen is uit ie tellen van calorieën, voldoende hydratatie plusteken ie zwelgen van voldoende eiwitten, dook ik alhoewel snel ter eentje waanzinnige meanderende rivier van kennis. Termen zoals nutrigenomics, metabolomics, plantaardige plusteken dierlijke eiwitten, den zeggenschap van Social Determinants of Health (SDoH) doken op… Hoe meer ik lasnaad, hoe minder ik er vat op onkundige te krijgen. Ter positie van duidelijke beantwoorden op: “Watten te nuttigen, wanneer, hoeveel, …???”, eindigde ik met nog méér vragen dan waar ik mee begon. Bijvoorbeeld:


  1. Indien jouw raadgeving hebt gekregen, hoe organiseer jouw dan den praktische follow-up? Watten indien den geadviseerde spijskaart’s plusteken ingrediënten loop of moeilijk te vinden zijn of veel tijdstip kosten wegens klaar te maken?
  2. Hoe ga jouw wegens met voedingsadviezen indien ‘eet meer koriander of bloemkool’, maar eentje microbioom ter jouw mond laat dat raadgeving zoals zeep of zwavel smaken?

  3. Hoe werkt voeding op elkander ter, hoe werken zij samen met geneesmiddelen?
  4. Welke voedingsmiddelen moeten ik op welk uur nuttigen? Plus ter welke volgorde?
  5. Hoe wordt den vooruitgang beoordeeld? Ene onderdeel ervan is moeilijk te meten omdat ie subjectief is: voel ik mij waterfitter, slaap ik huis, is mijn microbioom meer ter balans…? Moeten ik één of meer wearables of apps samenkoppelen? Welke?
  6. Plus den uiterst prangende vraag: is dit nauwgezet? Houdt dit raadgeving rekening met mentale stress, stress op ie werkgelegenheid, eentje chronische beklacht (waar ik mij misschien noch bewust van ben), den sterkte van den training, slecht slapen, jonge nageslacht, zwerven, … plusteken combinaties hiervan?

Ter dit wetsartikel daarom eentje verhaal van thuistests én coaching apps wegens te trachten dit vragen gedeeltelijk te beantwoorden plusteken voedingsadvies te optimaliseren.Thuistesten
Ene eerste stap? Uitzoeken welke voedingsmiddelen ja voordat jouw zijn (plusteken welke noch). Biomarkers kunnen dit uitstekend defini. Zij zijn er ter vele soorten plusteken ‘smaken’, maar één van den krachtigste biomarkers is glucose. Traditioneel geassocieerd indien middel wegens suikerziekte te beteugelen, is den realtime opmeting van glucose recent eentje soort tweede leven begonnen erop gezonde landbewoners wegens voedingskeuzes te optimaliseren. Zowel Clear Bio indien Veri gesteld dat zij dit kunnen plusteken promoten jouw unieke inzichten te verkrijgen overheen jouw voeding, slaap plusteken prestaties.Er zijn veel omgangsvormen wegens biomarkers te verzamelen, ter verschillende lichaamsvloeistoffen, den ene alhoewel watten meer invasief dan den andere. Den meeste daarvan (of hun concurrenten) zullen weldra hun weg zoals uw stulp vinden. Hierbij eentje handgreep uit den opsomming van bedrijven uit den Healthskouts-kennisbank, gesorteerd op gebruiksgemak.
Via enquête


Subjectief raadgeving op ondergrond van den uitkomst van eentje enquête? Ie lijkt erop dat ter dit categorie ie raadgeving wordt geleverd ter den vorm van gepersonaliseerde voedingsrepen (Beehex) plusteken gepersonaliseerde vitamines of supplementen (Takecareof & Personanutrition).
Via spuug of wangslijmvlies


Emma Health beantwoordt vragen indien: welke voedingsmiddelen zijn ja voordat jouw? Hoe reageert jouw vlees op gluten? Hoe ontvankelijk ben jouw voordat zoutig? Heb jouw eentje reserve behoefte aan vitamine B12? Watten doet cafeïne met jouw vlees?MyDNA, eentje gepersonaliseerde, DNA-gestuurde werkmethode, biedt intelligente algoritmes diegene voorstellen welke maaltijden erop jouw voetstappen, waarbij elke calorie plusteken macronutriënt volmaakt wordt berekend. 4Gold biedt DNA-gebaseerd raadgeving speciaal voordat atleten. Geneplanet helpt jouw defini watten den liefste wijze is wegens kilo’s vergeten te treffen. Zowel Genopalate biedt zo’n service aan via DNA-analyse plusteken laat zelfs toe wegens den gegevens van 23andMe of AncestryDNA te invoeren.
Via urine


Vessel Health plusteken Vivoo bieden eentje urinestrip aan voordat gepersonaliseerd voedings- plusteken leefstijladvies. Zij brengen aan ie licht watten jouw vlees écht nodig heeft.
Via bloed, stoelgang of beide


Baze begeleidt jouw met voeding plusteken supplementen. Olawell helpt jouw wegens jouw intolerantie voordat +200 voedingsmiddelen te identificeren plusteken geven jouw aangepaste voedingsadviezen met boodschappenlijstjes. Viome genereert gepersonaliseerde voedingsaanbevelingen plusteken meer dan 30 gezondheidsinzichten op ondergrond van jouw unieke biologie plusteken darmmicrobioom. Daytwo volgt jouw darmmicrobioom wegens jouw ongekende inzichten te geven ter den vertering van voedsel. Ginds leeg ontvang jouw eentje maaltijdplanning plusteken toegang totdat eentje diëtist diegene jouw subjectief voedingsadvies geven.


CoachingOnline raadgeving


Wil jouw graag één op één online raadgeving van eentje diëtist? Dat vermag. Bijvoorbeeld via eentje gesprek van 30 minuten met den voedingscoach van Wellory. Vanaf dan ontvang jouw raadgeving, volledig aanpassen aan jou. Uitsluitend ter den VS? Nee waarnemen, zowel Strakgespannen Project biedt zo’n service aan. Day-J biedt eentje gezondheids- plusteken welzijnsapp aan diegene aanbevelingen doet voordat voeding plusteken lichaamsbeweging. Den software koppelt elke gebruiker aan eentje coach voordat eentje video- of audioconsult plusteken biedt begeleiding voordat dagelijkse activiteiten plusteken maaltijden. Meer gefocused op eentje scala van emoties, zoals stress plusteken angst, suikerziekte, hoge bloeddruk plusteken slaapstoornissen, biedt Noom eentje op psychologie gebaseerd digitaal gezondheidsplatform aan. Dit wordt aangedreven doorheen gegevens, technologie plusteken menselijke coaches. Ie nering spitst zichzelf meer toe op gedragsverandering met zinvolle mogelijkheden wegens positieve verandering te genereren op ie landstreek van gezondheid. Ie nering Season richt zichzelf dan weer op kenner voedingsbegeleiding wegens recepten plusteken maaltijden te serveren diegene chronische ziekten promoten bevechten plusteken den gezondheid verbeteren.Voordat sporters is er Fatster, eentje motiverende app diegene jouw helpt wegens jouw eet- plusteken sportgewoonten te veranderen. Doodmoe ie raadgeving ter den app ontvang jouw poetsvrouw van voedingsprofessionals plusteken eentje actieve community.
Gezondheid is meer dan voeding


Yeshealth stopt eentje coachingsteam ter jouw zak, voornamelijk gestructureerd op suikerziekte, maar zowel wegens gewicht te verliezen. Hun programma’s voordat eentje gezonde levenswijze hebben voedings-, fitness- plusteken welzijnscoaches diegene promoten uit te vallen, thuis te sporten plusteken minder te stressen, zodat chronische ziektes geen onderdeel zullen uitmaken van uw toekomst.Zowel Hologram Sciences helpt mensen wegens gezonder te wordt plusteken zichzelf huis te voelen met gepersonaliseerde, holistische oplossingen gestructureerd op hun individuele behoeftes plusteken doelen. Terwijl hun aanbod meer eentje verkoopskanaal lijkt voordat allerlei vitamines, probiotica plusteken supplementen, tradities zij zowel moderne diagnostiek plusteken digitale aanbevelingssystemen met toegewijde voedingsdeskundigen.
Maak eentje plaatje van watten jouw eet


Via den app van ie nering Mealshare maak jouw eentje plaatje van jouw maaltijd, vul jouw diegene aan met eentje korte weergave, beoordeel ie plusteken druk op ‘Review’. Den plaatje wordt opgeslagen ter jouw profiel zodat jij plusteken eentje professional diëtist hem kunnen zien. Diegene zou jouw vervolgens vragen stellen overheen jouw maaltijd plusteken stuurt dan eentje inschatting van den maaltijd.
Voordat den coaches


Den teken is mensen te overtuigen bepaald voedsel welnu of zojuist noch aan te schaffen. Den volgende kerkdiensten kunnen ginds zeker erop promoten. Healthie stelt diëtisten ter den kleinhandel ter staat wegens programmaprocessen te stroomlijnen, in-winkel plusteken virtueel raadgeving te leveren aan zowel winkelend publiek indien werknemers én uitgebreide voorlichtingsprogramma’s omtrent voedsel aan te bieden. Nutrium is voedingssoftware voordat professionals wegens hun zaak te beheren terwijl zij zichzelf samenbrengen op ie welslagen van hun klanten. 
Ene combinatie van (zowat) alle vorige elementen


Gedurende Foodsmart vermag jouw jouw ontwikkelen doorheen middel van eentje Nutri-quiz, vervolgens eentje telezorg-sessie opstarten plusteken eentje gepersonaliseerde maaltijdplanning verkrijgen. Hun systeem voordat maaltijdplanning vermag zowel verbonden wordt met den supermarktketen Walmart. Voordat andere detailhandelaars werkten zij eentje integratie uit met kortingen voordat gepersonaliseerde gezonde voeding. Indien sluitstuk hebben zij zowel eentje toneelpodium dat helpt chronische ziektes te beheren plusteken te verbeteren op ondergrond van voeding. Ik blijf op mijn zucht
Zelfs met alle hierboven vermeldde tools heb ik onvoldoende gegevens wegens alle vragen zojuist te beantwoorden. Daarvoor heb ik gegevens uit verschillende datasilo’s nodig diegene nog noch met elkander verbonden zijn. Verbindingen diegene vergen dat organisaties uit verschillende sectoren allianties smeden. Allianties diegene erop gestructureerd zijn wegens jouw gezondheidsbevorderend te vasthouden.

Stel jouw bijvoorbeeld voordat dat jouw stad conclusie eentje toneelpodium te creëren wegens haar landbewoners gezondheidsbevorderend te vasthouden. Ene stad diegene eentje alliantie van den uiterst diverse partijen creëert diegene samen indien jouw persoonlijke coach fungeert én gezondheidsbevorderend rijrichting beloont. Jouw stad diegene persoonlijke datakluizen promoot (EPD, winkelgewoonten, fitnessniveau, soort parcours… allerlei sociale determinanten).Zullen zij relevante ecosysteemspelers stimuleren wegens AI te tradities diegene doorheen diegene gegevens gaat plusteken vervolgens coaching- plusteken preventiediensten aanbiedt? Uiteraard met respect voordat strikte veiligheids- plusteken privacyregels. Watten met den interactie tussen (afhaal)restaurants plusteken voedings- plusteken drankenbedrijven wegens maaltijden te produceren plusteken te leveren gestructureerd op eentje bepaald (ziekte-)doelpubliek? Idealiter met eentje bepaald kwaliteitslabel én wetenschappelijk onderbouwd.Misschien loop ik watten te veraf vooruit?

Ie manifest Voedingsadvies loopt ter den soep verscheen voorafgaand op ICT&health.