Ter oktober dit klas of start volgend klas gaan den Verenigde Volken Nederland toetsen op den uitvoering van ie Veiligheidsraad-Verdrag Handicap. Staart maart vindt hiervoor eentje voorbereidende sessie van ie Veiligheidsraad-comité positie te Geneve. Op den zakagenda staat den rapportage van den Nederlandse staat, den rapportage van ie Collegium voordat den Rechten van den Persoon plus den schaduwrapportage diegene te 2019 is opgesteld te opdracht van den Alliantie Veiligheidsraad-verdrag. Dat meldt Ieder(te). 

Den te 2019 uitgebrachte schaduwrapportage is nu te ie Engels vertaald plus aanpassen aan den rapportagevereisten diegene ie Veiligheidsraad-comité stelt. Te dit vertaling is meteen eentje belangrijke update gedaan met eentje tal actualiteiten. Zo staat den toegeving van den Nederlandse Gebaren Taal er nu te. Zowel is den impact van den Covidmaatregelen meegenomen te den rapportage. 

Vragen aan den Nederlandse overheid

Ter ie voorbereidende gesprek te maart gaan we te gesprek met ie Veiligheidsraad-comité overheen welke vragen zij zullen willen stellen aan den Nederlandse overheid. Diegene vragen komen terecht op eentje ‘list of issues’, diegene ie Veiligheidsraad-comité voorlegt aan den Nederlandse overheid. Ie gaat onder andere wegens bestaanszekerheid plus den impact van den decentralisaties op toegang totdat zorg, onderwijs, inkomen, woon plus werk plus toegang totdat ie rechtspleging. 

Rapportcijfer

Den uiteindelijke toetsing vanwege ie Veiligheidsraad-comité vindt te oktober 2022 of maart 2023 positie. Dan publiceert den Veiligheidsraad haar gevolgtrekking plus Nederland krijgt ermee eentje “rapportcijfer” van ie Veiligheidsraad-comité. Den bevindingen van ie Veiligheidsraad-comité zijn voordat onzerzijds ontiegelijk doorslaggevend te den lounge voordat den komende jaren.

Den schaduwrapportage is eentje van den drietal wegen waarop den uitvoering van ie Veiligheidsraad-verdrag Handicap wordt bijgehouden vanwege den Veiligheidsraad. Den Nederlandse Staat rapporteert elke viertal klas aan ie Veiligheidsraad-comité te Genève. Ie  Collegium voordat den Rechten van den Persoon doet dat mits toezichthouder zowel elke viertal klas

Onderbrak: Nationale Zorggids