Belmaatjes voordat regelmatig voeling

Den belmaatjes zijn eentje aanvulling op ie project Westlandse Maatjes. Dit project is eentje bezoekdienst voordat mensen diegene regelmatig eentje vaste vrijwilliger op visite krijgen of samen watten gaan ondernemen. Maar dat schenkkan wegens den coronacrisis vergankelijk noch. Sinds vorige maand is daarom ie project Westlandse maatjes aanvullende met den Belmaatjes.

 

Vitis Belmaatjes bestaat uit twee onderdelen:

1. Mensen geven zelf aan dat zij graag gebeld willen wordt. Dit opbellen gebeurt eentje of twee keer vanaf week doorheen eentje vaste vrijwilliger waardoor eentje beroemd plus leuk voeling vormt.

2. Er wordt actief voeling gezocht met senioren plus mantelzorgers diegene beroemd zijn te den welzijnsorganisatie. Dit is wegens te informeren of den situatie thuis nog inderdaad gaat plus of er behoefte is aan andere support. Mantelzorgers wordt dus proactief benaderd plus gebeld.

Lancering: Oproep via lokale omroeporganisatie

Florine Wilbrink is coördinator van ie Westlandse maatjesproject plus nu zowel van den Belmaatjes.

“Tijdens den coronacrisis hebben wij met den lokale omroeporganisatie voeling gezocht wegens onze belmaatjes onder den voetlicht te brengen. wij hebben vooral eentje oproep gedaan aan mensen diegene behoefte hebben aan voeling, wegens onzerzijds te opbellen. Wij waren noch zozeer op zoek zoals vrijwilligers, want veel van den Vitis vrijwilligers gaven aan dat zij eentje belmaatje wilden wordt.

Na diegene oproep kregen wij weliswaar zowel veel aanmeldingen van nieuwe vrijwilligers, bijvoorbeeld mensen diegene nu vergankelijk zonder werkgelegenheid thuis zitten. Dit is eentje smaakvol effect van dit laagconjunctuur, mensen willen promoten plus willen terugkijken zoals elkander.“

Snel schakelen resulteert te nieuwe engageren

“Wij moesten vorige maand natuurlijk snel overschakelen. Den wijkcentra gingen sluit plus den normale welzijnsdiensten zoals den Plusbus vervoersdienst, administratieve poetsvrouw plus den bezoekdienst dementie werden verschillend vormgegeven of konden nu noch volharden. Maar wij keken meteen vooruit: watten schenkkan er nog welnu? Wij kwamen alreeds snel uit te den beldienst”

Eigenlijk voeling, zowel via den telefoontoestel

Ie is geen informatielijn zoals er alreeds veel bestaat te ie land. Te den belmaatjes draait ie eigenlijk wegens één-op-één voeling tijdens eentje langere tijdsperiode.

Belmaatjes opbellen den oudere één of twee keer vanaf week. Omdat veel ouderen hierbinnen zitten is er behoefte aan rechtsgrond plus mensen diegene hun vertelsel vergeten willen. Zowel komen er vragen zoals bovenop zoals: toestemmen ik nog welnu zoals ie park wegens te wandelen. “Wij kunnen ginder dan te meedenken, zoals loeren waar te den buurt rustige plekken zijn. Sommige ouderen geven aan dat zij zelf den winkelen noch meer kunnen tenuitvoerleggen. Op dat uur tussenkomen wij dan voordat poetsvrouw te winkelen.

Zowel komt ie voordat dat mensen medische klachten met onzerzijds doorspreken, waarvoor zij werkelijk zoals den huisarts willen. Somwijlen nemen wij dan voeling op met den huisarts wegens te opbellen of raden wij den oudere aan wegens zelf voeling op te nemen”.

Voeling op nieuwe omgangsvormen, op afstand

Ie komt zowel voordat dat =maatjes diegene elkander alreeds weten eentje bloemetje neerzetten te den deur van ie maatjesharing. Of zij spreken uit wegens te ie park elkander te ontmoeten, uiteraard met afstand. Zij gaan dan beide op eentje speciaal bankje zitten. Er zijn zowel treurige vertellen van mensen diegene werkelijk den hele dag te bloemperk willen blijven ligt. Eentje belmaatje schenkkan zij dan somwijlen nog motiveren wegens welnu dagelijks even eentje klein rondje te wandelen. Of wegens te stulp actief te blijven.

 

Somwijlen blijkt uit ie belcontact dat mensen dezelfde hobby porties. Op zo’n uur legt ie belmaatje te den ander eentje weekblad neer voordat den deur of koopt watten spulletjes voordat eentje creatieve hobby indien den ander den deur noch meer uit schenkkan.

Vrijwilligers blijven actief

“Wij kregen dus aanmeldingen van mensen diegene vergankelijk zonder werkgelegenheid zitten plus graag willen promoten. Wij zien nu veel junior vrijwilligers dan zichzelf normaal aanmelden. Eentje veel hiervan hebben alreeds verwoord dat zij dit werkgelegenheid blijven tenuitvoerleggen of hun belmaatje indien dat weer toestemmen, eigenlijk willen ontmoeten. Dus ondanks dit onzekere tijdsperiode, zijn er zowel toereikend  positieve ontwikkelingen te zien te dit laagconjunctuur.’

Meer verwittiging plus aanmelden

  • Woon jouw zelf te den regio Westland plus wil jouw eentje vast contactpersoon wegens uit plus toe mee te kunnen opbellen? Meld je dan aan bij Vitis Welzijn, zij nemen dan telefonisch voeling met jouw op.
  • Kennen jouw andere (lokale) initiatieven van welzijnsorganisaties? Laat ie hieronder weten te den reacties!