Ja bijsluiten via behoeftes van cliënten. Dat is vernieuwende persoonsgerichte zorg. Ie klinkt intact simpel, maar jouw krijgt dat noch zomaar voordat elkander. Ie vraagt wegens verschillend loeren plusteken denken dan dat jouw gewoon bent. Plusteken somwijlen wegens ene flinke hoeveelheid vasthoudendheid. Weliswaar lukt ie steeds meer organisaties. Onderbrak den ideeën te porties, zorgen wij samen voordat meer blije cliënten plusteken medewerkers ter den gehandicaptenzorg.Doen jouw zowel mee?


Dit is watten jij kunt tenuitvoerleggen:

  1. Kijk of er ene Twinkel is diegene jouw aanspreekt. Wijs jouw collega erop. Is dit zowel iets voordat jullie? Ga dan vooral aan den slag met ie stappenplan of den tips.
  2. Blijf op den hoogte van nieuwe ideeën. Volg den hashtag #Twinkels op social media.
  3. Portie den Twinkels op social media. Gewoonte daarvoor den hashtags #Twinkels, #persoonsgerichtezorg plusteken #gehandicaptensector.  

 

Twinkel #15: Zoveel mogelijk den dromen, willen plusteken behoeften van bewoners mogelijk maken. Plusteken dit is noch ie toevallige werkgelegenheid van één enkele coach. Nee, iedereen via Nader werkt vanuit diegene houding.  

cliënt van dichterbijJou huwelijksinzegening voel ter den cliënt. Diegene houding vermeld zij ‘Indien jouw ie mij vraagt’ via Nader. Ginds ontvang jouw mooie, vernieuwende ideeën van. Zo kunnen bewoners nu zelf uitzoeken watten zij leegeten, waar plusteken met wie. Huisbewoner Rens at vroeger nooit mee met den maaltijden. Waarna heeft den begeleiding aan zijn moeder gevraagd watten hij ie schattebout eet. Sindsdien maakt den kok ie leegeten voordat hem klaar zoals zijn moeder steevast deed. Hij houdt namelijk noch van grove stukken. Ie liefst eet hij ene oranje maaltijd (worteltjes) of ene witten (bloemkool/aardappels). Organisator Linda Joosten: ‘Rens begint nu te lachen, zodra hij zijn eetbord met oranje leegeten ziet.’  


Hoe doet Nader dat?  

Nader kijkt netwerken even watten dieper zoals behoeftes. Dit onderbrak ter gesprek te gaan met cliënten, medewerkers plusteken naasten. Daarbij maken zij gewoonte van den trant ‘Waarderend onderzoeken’. Hierbij vraag jouw aan mensen watten inderdaad heeft gewerkt ter ie verleden. Ginds maak jouw positieve doelen van. Mensen treffen daardoor gemotiveerd plusteken krijgen er energie van. Ongeacht leegeten watten jouw wilt, zijn er zo zowel veel andere ideeën realisatie. Denken aan talentenclubjes, ene welkomstfeestje voordat nieuwe bewoners plusteken ene dromenapp. 


Bekijk deze Twinkel in het Twinkelmagazine

 

Twinkel #18: Samen leren met cliënten plusteken naasten. Op ene methode diegene inderdaad past via medewerkers plusteken waar zij zowel nog ooit opgeruimd van wordt. Onzerzijds Tweede Thuis kreeg dat voordat elkander onderbrak noch voordat anderen te denken hoe zij willen leren. Maar ginds vooral open met elkander hierover ter gesprek te gaan. 

Cliënt en begeleider van Ons Tweede ThuisOnder Onzerzijds Tweede Thuis organiseerden zij leerlandschapsessies. Dit wegens ter gesprek te gaan hoe iedereen wil leren. Dat leverde mooie ideeën op. Bijvoorbeeld ie boekje ‘Vitamine D’. Ie Vitamine-D-boekje staat vol vragen plusteken opdrachten. Ie is van iedereen ter ie team, zowel van cliënten plusteken naasten. Iedereen mogen erin schrijven, tekenen plusteken ermee aan den slag gaan.

Geneesheer Verstandelijk Mindervaliden Elize Middelhoven ziet nu reeds dat Vitamine D initiatief totdat gesprekken. ‘Hoe meer wij met elkander praten, hoe huis wij den samenwerkingsverband met cliënten plusteken naasten kunnen vormgeven. Gestructureerd den tijdstip nemen wegens waar te vragen plusteken te horen hoe ie is. Dat werkt intact verrijkend voordat jouw werkgelegenheid.’ 


Elke mededwerker leert weer verschillend

Zowel heeft Onzerzijds Tweede Thuis ene strippenkaart vervaardigd. Met ideeën mits ene ‘kijkje ter den kookplaats via ene ander team’, of ‘ontmoeting met ene cliënt plusteken verwant’. Medewerkers kunnen ene test tenuitvoerleggen wegens te zien hoe zij ie liefst leren. Onderbrak vantevoren erover te oplezen, onderbrak ie zelf te gaan tenuitvoerleggen, of vantevoren samen met ene ander. Iedereen leert namelijk weer verschillend. Alle middelen heeft Onzerzijds Tweede Thuis via elkander gebracht ter den leerbox ‘Ja Werkgelegenheid’. 


Bekijk deze Twinkel in het Twinkelmagazine

 

Twinkel #19: Te gesprek gaan overheen technologie met cliënten, naasten plusteken begeleiders. Wegens zo te komen totdat oplossingen op makker. Dat tenuitvoerleggen den medewerkers van ie project Doen’RToe van Esdégé-Reigersdaal. Ie bijzondere is dat zij daarbij intact inderdaad loeren zoals mogelijke vragen plusteken behoeftes van cliënten plusteken naasten.  

Thijs met zijn moeder gebruiken een IpadMoeder Kiki: ‘Mijn zoon Thijs is dol op rietje plusteken filmpjes. Hij praat noch, vermag geen gebarentaal plusteken heeft ene slechte handmotoriek. Hierdoor vermag hij den cd- of dvd-speler noch zonder schoonmaakster gewoontes. Hij vermag exclusief onderbrak plaatjes aan te wijzen toestaan zien watten hij wil. Terwijl jouw mits vader wil dat jouw kleintje zoveel mogelijk zelf vermag.’ Voordat ene goede vraag, vroegtijdig den subjectief coach Wendy Langedijk van Doen’RToe erop.  


‘Thijs doet nu meer mee met onzerzijds mits gezin’ 

Kiki: ‘Wendy gaf aan dat ene bestaand middel mits ene iPad hiervoor zowel intact inderdaad aan te schreden is. Onderbrak alle onnodige klikbare afbeeldingen (icoontjes) te versluieren plusteken den inlogcode weg te toestaan, ontvang jouw ene overzichtelijk beginscherm. Dankzij YouTubeKids vermag Thijs snel zien of hij ene filmpje of muziekje wil bekijken of luisteren. Ie mooie is dat Thijs nu heeft geoefend dat hij zelf iets vermag. Hierdoor is hij zichzelf meer gaan uitbouwen. Hij staat meer open plusteken doet meer mee met onzerzijds mits gezin.’ 


Trant Dit Vind Ik Ervan!

Wendy: ‘Wij willen den vraag zien te verhelderen plusteken verdiepen. Daarvoor gewoontes wij ene Praatplaat diegene is gebaseerd op den trant Dit Vind Ik Ervan! Op den plaat komen onderwerpen zoals voren mits gevoelens porties of emoties erkennen. Dat verstrekken den medewerkers ideeën overheen watten zij kunnen vragen. Vermag ie kleintje bijvoorbeeld manifest maken dat hij of zij lichamelijke ongerieven heeft? Of moeite heeft keuzes manifest te maken? Zo kom jouw op zowel op vragen diegene mogelijk met technologie op te lossen zijn. Vervolgens ga jouw samen op zoek zoals ene passend redmiddel.’


Bekijk deze Twinkel in het Twinkelmagazine

 

Twinkel #11: Ene passende dagbesteding voordat mensen met EMB? Daarvoor keek Den Berkelhof voorts dan ie normale takenpakket van begeleiders.  

Cliënt en begeleider van De Berkelhof in de zintuigentuinZorg plusteken therapie diegene onderbrak één twee bekwame handen geboden wordt. Zodat mensen met ernstige meervoudige beperkingen (EMB) te maken hebben met zo zoogmoeder mogelijk verschillende zorgverleners. Plusteken zij ene kerks dagbesteding hebben. Zojuist omdat zij daardoor exclusief begeleiders hebben diegene hoen inderdaad weten plusteken vatten. Dat wil Den Berkelhof penetreren met hun project ‘Eén twee handen.’  


Begeleiders diegene zorghandelingen zelf kunnen uitvoeren 

Coureur Susanne Krisse: ‘Moeten iemand vanaf den dagbesteding zoals den fysiotherapeut? Dan betekent dat zo ene uur onderbreking. Dat is intact belastend voordat mensen met EMB. Daarom uitzoeken wij ervoor wegens medewerkers speciaal op te leiden. Zo kunnen zij diegene zorghandelingen zelf uitvoeren.’   Bekijk deze Twinkel in het Twinkelmagazine

 

Alle twinkels komen voort uit den lessen van 35 zorgorganisaties binnenshuis ie project Begeleiding à lade carte, onderdeel van ie programma Volwaardig leven.