Den videoreeks bestaat uit 19 korte video’s diegene herkenbare praktijksituaties te beeld brengen, diegene inspireren plus scherpen totdat eentje gesprek overheen watten liefdevolle zorg is.

Viertal thema’s

Den videoreeks ‘Liefdevolle zorg te den praktijk’ is opgenomen te ie najaar van 2019 erop zorgorganisaties Azora, Respect Zorg, Schakelring plus Topaz. Den volgende thema’s wordt behandeld:

  1. Leren weten van den huisbewoner. 5 video’s, waaronder verzorgende Theresa diegene op eentje bijzondere methode voeling maakt;
  2. Meebetalen aan leefplezier. 6 video’s, met onder meer Inez en Jeanette diegene toestaan zien dat leefplezier somwijlen zomaar vermag ontstaat;
  3. Porties van ervaringen. 4 video’s, waaronder activiteitenbegeleider Monique diegene kiek’s deelt wegens den geslacht te betrekken;
  4. Omgaan met dilemma’s. 4 video’s, met onder meer den vraag of het hondje van bewoner Willy erop hem te stulp mogen komen woon.

Dit viertal thema’s vormen zowel den voet van ie Leefplezierplan voor de zorg, eentje opzienbarend ontwikkelde werkwijze waarin ie positief welbevinden van bewoners centraal wordt opperen.

Microlearning

Den videoreeks is ontwikkeld te samenspraak met den doelgroep: pakweg 200 vooral mbo-opgeleide verzorgenden IG, woon- of activiteitenbegeleiders, coördinatoren zorg plus welzijn plus zorgassistenten. Op voet van hun voorliefdes voordat den vorm, leerdoelen plus stijl is gekozen voordat microlearning: korte, inspirerende leereenheden van pakweg 1,5 ogenblik. Elke video laat eentje werkelijke praktijksituatie zien, met voorbeelden diegene leefplezier plus liefdevolle zorg illustreren. Alle filmpjes staking met eentje vraag diegene uitnodigt wegens er zelf mee aan den slag te gaan of er met collega’s overheen te gesprek te gaan.

Veelzijdig toepasbaar

Opleiders te den (ouderen)zorg kunnen den complete reeks usances of losse filmpjes inbedden te bestaande trainingen plus onderwijsprogramma’s. Den videoreeks vermag zowel terdege wordt toegepast binnenshuis onderwijsinstellingen, ingevolge trainers plus educatieve uitgevers te zorg plus welzijn.
 
Bekijk hier den videoreeks ‘Liefdevolle zorg in de praktijk‘ op YouTube.