Ene halve eeuw geleden ontstond ie verschil tussen den psychiatrie plus den gehandicaptenzorg. Den psychiatrie bood mensen met eentje restrictie te vaak den verkeerde zorg plus daarom gingen den twee benaderingen uit jawel. Nu blijkt dat vrijwel den tweede van den psychiatrische patiënten zowel eentje verstandelijke restrictie heeft.

Versmelten

Beide benaderingen vullen jawel terdege aan. Daarom verdedigen Peter Siebesma ervoor dat VGZ plus den Nederlandse ggz gaan samensmelten. Ie klinische facet van den psychiatrie plus den cliëntgerichte werkwijze van den gehandicaptenzorg zijn eentje goede combinatie. Den gehandicaptenzorg heeft bij te psychiatrische kennis plus den psychiatrie te eentje cliëntgerichte werkwijze. Veel mensen met eentje restrictie hebben namelijk last van psychoses.

Om: Nationale Zorggids