Ie veel volwassenen dat wordt verwezen zoals den geestelijke gezondheidszorg is sinds staart vorig schooljaar gestegen, terwijl er hulpverleners thuiszitten wegens ziekte, eentje coronabesmetting of ter afwachting van eentje testuitslag. Nu kunnen veel hulpverleners nog voordat mekaar invallen, “maar dat houdt eentje keer op”, aldus eentje woordvoerster van branchevereniging den Nederlandse GGZ.

Den Nederlandse Zorgautoriteit meldde ter januari eentje stijging ten opzichte van den maand daarvoor van ie veel verwijzingen van volwassenen zoals den geestelijke gezondheidszorg, terwijl volgens den instantie den wachttijden na eentje aanmelding alreeds schel waren. Ie veel verwijzingen van jongeren is sinds ie start van den pandemie alreeds hoger dan gewoon.

Werkdruk

Den werkdruk ter den geestelijke gezondheidszorg wasgoed alreeds schel plus wachttijden konden voordat sommige hulpbehoevenden alreeds oplopen totdat maanden. Ginder komen nu den hulpverleners nog via diegene ter quarantaine of isolatie zitten wegens corona. Cijfers van ie veel hulpverleners dat wegens diegene reden thuiszit, heeft den Nederlandse GGZ noch. Maar den druk op den achtergebleven psychologen plus andere hulpverleners neemt toe, ziet den organisatie.

Geluk

“Cliënten zullen nu nog noch intact veel merken van diegene toegevoegd druk op den geestelijke gezondheidszorg, want hulpverleners vallen voordat mekaar ter, afspraken wordt somwijlen verzetsbeweging plus er schenkkan zowel veel digitaal.” Dat laatste is volgens haar voordat den ggz “eentje geluk” ter vergelijking met andere zorgsectoren. “Consulten plus intakes kunnen vaak zowel online.”

Druk

Maar voordat den langere termijn zullen den toegevoegd druk op hulpverleners zichzelf weliswaar gaan wreken. “Indien mensen langere tijdstip ie werkgelegenheid van anderen willen opvangen diegene ziek zijn, schenkkan dat leiden totdat stress plus meer ziekte.” Indien eentje organisatie den hulpvraag noch meer schenkkan verwerkt, schenkkan eentje aannamestop van nieuwe cliënten wordt afgekondigd. Dat gebeurt nu via eentje veel instellingen, aldus den woordvoerster, “maar nog noch massaal”.

Zorgbemiddeling

Zij raadt mensen diegene wordt afgewezen via eentje zorginstelling aan wegens via hun verzekeraar eentje zorgbemiddelaar ter te schakelen. Diegene schenkkan promoten via ie zoeken zoals eentje organisatie of opbouwwerker diegene nog welnu plek heeft. (ANP)