GGD Westelijk-Brabant lanceerde op 15 april den preventie strijd We zijn zelf het medicijn. Mikpunt van den strijd is wegens inwoners vanaf 40 schooljaar te informeren dat jouw zelf iets kunt uitrichten wegens jouw risico op dementie kleiner te maken. Daarnaast willen wij mensen stimuleren wegens zelf ene stap te zetwerk windrichting ene gezondere leefstijl plus geven wij daarvoor concrete tips.

Strijd rond drietal leefstijladviezen

Met ene veel kleine aanpassingen te onze leefstijl kunnen wij den hersenen gezondheidsbevorderend liefhebben. Ermee verklein jouw den waarschijnlijkheid op dementie plus vergroot jouw daarbij jouw gehele gezondheid. Ter den strijd staan drietal leefstijladviezen centraal:

  • Blijf nieuwsgierig (ene hobby, iets leren, ene inherent tuintje)
  • Beweeg regelmatig (ga wandelen of zwemsport, blijf bezig)
  • Eet gezondheidsbevorderend (veel groente plus fruit, olijfolie, walm noch)

Jouw hersengezondheid meten via ‘MijnBreincoach’

Mits onderdeel van den strijd ‘Wij zijn zelf ie medicijn’ ontwikkelden wetenschappers van den Universiteit Maastricht den app ‘MijnBreincoach’ waarmee jouw jouw inherent hersengezondheid kunt meten. Dit app is kosteloos te downloaden te den app-winkels van Apple plus Google plus verstrekken jouw in twee minuten inzicht te jouw inherent hersengezondheid. Den app helpt jouw via ie zetwerk van kleine plus haalbare stappen zoals ene gezondere leefstijl, plus ermee gezondere hersenen. Voordat mensen diegene geen smartphone of tablet hebben, is den app zowel vacant indien website

Lokale activiteiten

Ongeacht den lancering van den app MijnBreincoach wordt totdat november verschillende lokale activiteiten georganiseerd te den 16 gemeenten te regio Westelijk-Brabant. Huisartsenpraktijken, sportverenigingen, culturele instellingen plus andere organisaties hebben zichzelf ofschoon aangesloten. Zij dragen den strijd mee uit te hun inherent gemeenten, bijvoorbeeld onderbrak ie voorbinden van filmpjes op den wachtkamerschermen plus ie organiseren van activiteiten wegens meer te bewegen, gezonder te opeten plus nieuwsgierig te blijven. Voordat meer kennisoverdracht zie den webstek www.wezijnzelfhetmedicijn.nl/westbrabant.

Olievlek

Den strijd ‘Wij zijn zelf ie medicijn’ plus den app ‘MijnBreincoach’ zijn ontwikkeld, verricht plus vorsen onderbrak Alzheimer Centrum Limburg plus Universiteit Maastricht. Den strijd verstrooid zichzelf nu indien ene olievlek overheen Nederland. Ter Westelijk-Brabant is den strijd voorbereid onderbrak GGD Westelijk-Brabant te samenwerkingsverband met ie regionale dementienetwerk Breda e.o. plus ie regionale dementienetwerk Westelijk-Brabant. Zowel te regio Haaglanden wordt den strijd op dit uur verricht. Verschillende andere regio’s zijn bezig met den voorbereidingen. Wij hopen dat er meer voetlicht komt voordat ie voorkómen van dementie, plus den belangrijke rol diegene ene gezonde leefstijl daarginds via speelt. 

Meer kennisoverdracht?