Facebooktwitterlinkedinmail

19 sprokkelmaand 2022 – Er veranderen veel aspecten te ie leven wanneer men 18 plus volwassen wordt. Voordat degenen diegene eentje geestelijke gezondheidsbehandeling krijgen, betekent dit dat zij van ie systeem voordat jongelui overgaan zoals ie systeem voordat volwassenen. Dit overgang leidt vaak totdat verstoring plus stopzetting van den zorg.

Maar waarom? Te dit research hebben wij aangetoond dat ie waarheid dat jongvolwassenen meer willen financieren voordat hun treatment eentje van den redenen is van den transitiekloof te Nederland. Dit is vooral ie geval voordat jonge vrouwen uit huishoudens met eentje lager inkomen, waardoor den project te toegang totdat geestelijke gezondheidszorg toeneemt.

Eentje recentelijk gepubliceerde studie te Social Science & Medicine van onderzoekers van Smarter Choices for Better Health (SCBH) laat zien hoe eentje verhoging van ie verplicht inherent risico te Nederland leidde totdat eentje terugloop te zorggebruik van geestelijke gezondheidszorg (GGZ) ingevolge jongvolwassenen. Ie gaat hierbij wegens zorggebruik zoals den psycholoog of eentje psychiatrische treatment.

Meer financieren vanaf 18 vooral effect op vrouwen uit huishoudens met lagere inkomens
Tussen 2011 plus 2013 nam ie inherent risico toe met zo’n 180 euro. Dit heeft ertoe geleid dat wichten diegene op 18-jarige ouderdom inherent risico zijn gaan financieren, minder gewoonte van GGZ zijn gaan maken. Van den 8,1% jonge vrouwen diegene gewoonte maakten van den GGZ, deed modaal slechts 7% dat waarna ie inherent risico toenam. Dit komt overeen met eentje daling van 13,6%. Dit daling van ruwweg 20% wasgoed ie uiterst uitgesproken voordat jonge vrouwen uit huishoudens met lage inkomens.

Financiële barrières, project plus transitiekloof
Onze bevindingen toestaan zien dat project te den toegang totdat den GGZ toeneemt wanneer ie inherent risico voordat jongvolwassenen stijgt. Dit gebeurt te eentje cruciale tijdsperiode van ie leven plus heeft mogelijke langdurige resultaten voordat den geestelijke gezondheid plus ontwikkeling van jongvolwassenen.

Dit resultaten zijn zorgwekkend omdat mentale gezondheidsproblemen den uiterst voorkomende oorzaak van ziektelast zijn onder jongeren. Te dit tijdsperiode van ie leven vormt ¾ van den latere mentale problemen van volwassenen. Ook, den financiële barrières voortkomen op ie uur waarop alhoewel veel adolescenten diegene volwassen wordt.

Den treatment wordt dan regelmatig bewust of onopzettelijk onderbroken of stopgezet, omdat er moeten overgestapt wordt van ie zorgsysteem voordat koters/adolescenten zoals ie zorgsysteem voordat volwassenen. Ie verhogen van ie verplicht inherent risico te den zorgverzekering draagt ter aan dit zogenaamde transitiekloof, plus te ie bovenmatig onder jonge vrouwen uit lage inkomens huishoudens.

Wie, waar plus hoe
Wij onderzochten den gehele Nederlandse populatie plus vergelijken jongvolwassenen netwerken voordat plus nadat zij 18 klas werden. Wij vergelijken den tijdvakken met lage (2009-2011) plus hoge inherent risico (2013- 2014). Op dit wijze konden wij den resultaten van ie verhoogde inherent risico plus andere verandering op 18-jarige ouderdom uit mekaar halen. Met dit natuurlijke proef kon den impact van inherent risico wendingen speuren wordt ingevolge te bestuderen watten er te den werkelijke wereld gebeurde.

Over den schrijfster
Francisca Vargas Lopes is promovenda ter den sectie Volksgezondheid van ie Erasmus MC, met gezamenlijke begeleiding van den sectie Toegepaste Economische Wetenschappen van den Erasmus Schoolgebouw of Economics (ESE). Ie werken op ie snijvlak van dit twee disciplines heeft haar den instrumenten gegeven wegens evaluaties uit te voeren van natuurlijke experimenten op ie streek van project te den gezondheidszorg. Jou kunt voeling tapen met Francisca via f.vargaslopes@erasmusmc.nl of hier meer te weten komen over haar werkgelegenheid.

Leer meer over dit bevindingen via onze dynamische explainer
Research-about-deductible-mental-health-Lopes.pdf1.06 MB

Informatiebron: eur.nl

Dit manifest is 26 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail