Vooral te den ouderdom tussen den 20 plus 30 schooljaar, plus vaak mannen

Ie tal jongeren totdat 30 schooljaar dat wegens zelfdoding wegens ie leven is gekomen, liggen ie afgelopen schooljaar 15 procent hoger dan te voorgaande jaren. Vooral onder jongeren tussen den 20 plus 30 schooljaar is ie tal suïcides toegenomen, blijkt uit cijfers van den Makelaarsprovisie Actuele Nederlandse Suïcide Registratie (CANS).

Ie totale tal zelfdodingen wasgoed den afgelopen jaren stabiel met vrijwel 1800 vanaf schooljaar, zegt Renske Gilissen, hoofdonderzoeker erbij 113 zelfmoordpreventie plus voorzitter van CANS te ie NOS Radio 1 Webpagina. “Maar onder jongeren is ie vorig schooljaar toegenomen. Te 2021 waren dat wijd 300 zelfmoorden, ene versterking van 15 procent. Vooral te den ouderdom tussen den 20 plus 30 schooljaar, plus vaak mannen.”

Te 2020 worden den CANS opgericht omdat er zorgen waren overheen ene mogelijke versterking te suïcides tijdens den coronacrisis. Den provisie houdt sindsdien den ontwikkelingen nauwkeurig te den gaten. Ie CBS doet dit zowel, maar diegene cijfers toestaan langer op zichzelf wachten, zegt Gilissen. “Wij wilden ene actueler beeld.”

Of den coronamaatregelen hebben bijgedragen aan den versterking, vermag Gilissen noch met zekerheid zeggen. “Den precieze oorzaak weten wij noch. Wij weten welnu dat ie zelden gaat wegens één oorzaak, maar dat ie ene opeenstapeling is van factoren. Den maatregelen kunnen welnu den druppel zijn geweest. Te diegene leeftijdsgroep is ene toekomstperspectief plus den wereld ontdekken intact vitaal. Dat zijn zaken diegene wegens den maatregelen te ie geding komen.”

Nog veel schaamte
Recentelijk sprak plus zong den Belgische zanger Stromae overheen zijn burn-out, laagconjunctuur plus zelfmoordgedachten. Volgens Gilissen vermag ie promoten indien weten mensen ie thema doorspreken. “Ie draagt erbij aan ie wegnemen van ie taboe. Mensen riskeren er voorheen overheen te praten of ernaar te vragen. Er is nog veel schaamte overheen dit thema.”

Praten is dan zowel ene belangrijke methode wegens ie tal zelfdodingen omlaag te brengen, zegt Gilissen. “Op jawel letten, plus vragen of iemand aan den dood denkt. Zeker te dit tijdstip is ie vitaal dat wij zoals jawel omzien.”

Denken jou aan zelfmoord of maak jou jou zorgen wegens iemand? Praten overheen zelfmoord helpt plus vermag naamloos via den chat op www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den waterbron plus/of aanbieder voordat meer inlichting overheen dit mededeling. Nieuwsbericht vermag veranderen, mankementen of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plus rapporteer a.u.b. berichten, reacties plus/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien cadeau …

Naam dichter plus/of herschrijven wegens: NOS
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Wel erbij dit wetsartikel: : NOS / Makelaarsprovisie Actuele Nederlandse Suïcide Registratie
Watten is den URL erbij dit waterbron?: https://nos.nl/artikel/2413009-onderzoek-15-procent-meer-suicides-onder-jongvolwassenen-tot-30-jaar
Originele waardigheidstitel: Research: 15 procent meer suïcides onder jongvolwassenen totdat 30 schooljaar
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2022-01-14