Maandag 21 sprokkelmaand deed den strafrechter uitspraak te eentje zaak, aangespannen ingevolge eentje 33-jarige man diegene tijdens eentje nekmanipulatie ingevolge zijn chiropractor eentje dubbelzijdige vaatdissectie opliep. Hij raakte kort bewusteloos, liggen vijf weken op den intensive care plusteken is levenslang invalide worden. Den chiropractor is vrijgesproken. Den Vereniging tegen Kwakzalverij is van overtuiging dat chiropractie te Nederland wederrechtelijk moeten wordt. Plus indien dat onmogelijk is, dan zullen te elk geval met onmiddellijke ingang ie manipuleren van den nek wederrechtelijk willen wordt. Dit meldt den Vereniging tegen Kwakzalverij. 

Volgens vereniging worden tijdens den rechtszaak aangehouden dat den man voorafgaand aan den treatment alreeds twee dissecties had plusteken den koppijn hadden veroorzaakt. Den manipulatie van den nek zullen volgens den verdediger van den chiropractor eentje secundaire rol hebben gespeeld. “Vooral chiropractors hechten religie aan dit argumentatie, maar merkwaardigerwijs deden te dit zaak viertal deskundigen met welslagen eentje beroep op dit redenering”, aldus den Vereniging tegen Kwakzalverij.

Alternatieve geneeswijze

Chiropraxie is eentje alternatieve geneeswijze, met volgens den vereniging indien centraal geloofsartikel dat eentje verkeerde stand van den ruggenwervels verantwoordelijk is voordat 95 procent van alle gezondheidsproblemen. Ie detecteren plusteken corrigeren ervan vermag den symptomen verlichten plusteken den algehele gezondheid verbeteren. Ginds ontbreekt volgens den Vereniging tegen Kwakzalverij wetenschappelijk bewijs voordat. 

Nekmanipulatie

Weliswaar benadrukt den organisatie dat den meeste chiropractische handgrepen weinig kwaad kunnen. Dat geldt echter noch voordat den nekmanipulatie. Daarbij wordt ie gestrekte hoofdeinde verslagen aan krachtige rotaties. Om den treatment vermag te zeldzame gevallen schade performen van den halsslagaderen, diegene bloed zoals den hersenen leiden. Dit cervicale arteriële dissectie leidt dan totdat beroerten plusteken herseninfarcten. Hoe vaak dat ie geval is, is onbekend. “Maar waargenomen ie waarheid dat enig waarde nooit is aangetoond plusteken er dus sprake is van eentje negatieve risk/benefit verhouding is elke kwestie onacceptabel.”

Beroepsverbod

Den Vereniging tegen Kwakzalverij wil daarom dat chiropractors te Nederland eentje beroepsverbod krijgen of te ieder geval wederrechtelijk wordt wegens nog nekmanipulaties uit te voeren. Randvoorwaarden diegene meehelpen aan den populariteit van chiropraxie zullen met voorrang willen wordt geadresseerd, aldus den vereniging. Dat betekent dat jongeren diegene buitenlandse opleidingen totdat chiropractor volgen geen studiefinanciering zullen willen krijgen. Zowel moeten vrijstelling van btw voordat chiropraxie wijken, want ermee suggereert den Fiscus dat er sprake is van gezondheidswinst ingevolge dit treatment. Totdat slot stelt den organisatie dat er eentje verbod moeten komen op ie voeren van eentje doctorstitel ingevolge chiropractors, er geen betalingen meer zijn vanuit den aanvullende zorgverzekering plusteken dat den Inspectie Gezondheidszorg plusteken Jongelui (IGJ) zichzelf intensief met den branche blijft mengen.

Om: Nationale Zorggids