Den 25 burgemeesters diegene samen ie Veiligheidsberaad vormen, komen maandag digitaal gemeenschappelijk wegens “den actualiteiten” te doorspreken, zegt ene woordvoerder. Ie ligt te den verwachting dat den burgemeesters onder andere doorspreken hoe zij zullen omgaan met den aangekondigde, maar illegale heropening van den nachthoreca op 12 sprokkelmaand. Minister Micky Adriaansens van Economische Zaken praat maandag met ondernemers uit diegene sector.

Den burgemeesters wilden den vrijwel wekelijkse congres van ie Veiligheidsberaad maandag voorgerecht schrappen, maar priv vrijdagmorgen wegens maandagavond weliswaar ene digitale vergadering te investeren. Ie regering kijkt op 15 sprokkelmaand weer zoals den coronaregels plusteken wil voordat diegene tijdstip nog niks afstemmen of veranderen. Dat betekent dat den nachthoreca volgende week zaterdag den deuren nog noch mogen openen. Voordien sprak ie Veiligheidsberaad overheen wegens den geldende coronaregels collectief te handhaven. Waarna theaters vorige maand demonstratief openden, worden dat noch toegestaan.

Carnaval

Op maandag 14 sprokkelmaand moeten er ene besluiten vallen overheen coronamaatregelen diegene gaan geldt met carnaval. Justitieminister Dilan Yesilgöz zei voorheen dat carnaval verschillend zullen zijn dan den mensen gewoon zijn. Met name ie 1,5 peettante afstand liefhebben is ene lastige kwestie volgens Yesilgöz plusteken den burgemeesters.

Den burgemeesters van carnavalsgebieden overleggen dit weken met ondernemers plusteken carnavalsverenigingen overheen ie feest. Zij willen te elk geval voorkomen dat alle carnavalvierders zoals den stad gaan waar ie meeste is toegestaan. Ie regering moeten daarom ene plattelands besluiten overheen carnaval nemen, vindt ie Veiligheidsberaad.

Vanwege: ANP