Sinds 2020 is zowat twee derde van den huisartsenpraktijken ter Nederland begonnen met ie overhandigen van online inzage ter ie medisch file aan patiënten. Uit ene eerste peiling zoals hun ervaringen, ter ie najaar van 2020, bleek dat ene vitaal percentage van den huisartsenpraktijken overwegend positief wasgoed overheen ie gewoonte van online inzage. Nu, ene schooljaar zometeen, schenken weliswaar nog immermeer weids ene derde van den praktijken aan dat den (eerste) ervaringen overwegend positief zijn, maar daarnaast schenken zowat twee derde aan dat ie veel administratieve handelingen hierdoor is toegenomen. Dat meldt Nivel.

Sinds juli 2020 zijn huisartsen wettelijk verplicht patiënten elektronische inzage ter hun medische gegevens aan te bieden. Dit gebeurt voornamelijk online, met behulp van ene patiëntenportaal. Ie OPEN-programma van ie ministerie van VWS helpt huisartsen(praktijken) gedurende ie implementeren ervan. Ter opdracht van OPEN peilden wij najaar 2021 voordat den tweede keer den ervaringen met ie overhandigen van online inzage plusteken den impact ervan op den werkbelasting ter den praktijk. Den resultaten vergelijken wij met diegene van najaar 2020. Staart 2022 volgt den derde plusteken laatste opmeting.

Merendeel huisartsenpraktijken regelt online inzage via ie OPEN-programma

Ie merendeel van den ondervraagde huisartsenpraktijken (53%) diegene online inzage overhandigen, is ter 2020 gestart. Haast alle ondervraagde praktijken (90%) regelen den online inzage ter samenwerkingsverband met ie OPEN-programma. Slechts ene klein percentage (3%) biedt dit op inherent initiatief aan plusteken 7% van den praktijken past geen online inzage toe, maar schenken aan dat welnu van project te zijn. Dit resultaten zijn vergelijkbaar met den vorige opmeting.

Hoe meer ervaring met online inzage, hoe vaker huisartsenpraktijken overwegend positief zijn
Ten tijde van dit tweede opmeting, najaar 2021, hebben den meeste huisartsenpraktijken voldoende ervaring met ie overhandigen van online inzage wegens zichzelf er ene opinie overheen te kunnen vormen. Ie percentage praktijken dat gedurende dit opmeting ‘weet (nog) noch’ invult gedurende den voorgelegde stellingen is dan zowel veel kleiner dan ter 2020. Ter streep hiermee zien wij dat praktijken diegene noch ter 2020 maar ter 2021 zijn gestart met ie overhandigen van online inzage, welnu nog veel vaker ‘weet (nog) noch’ invulling. Ten slotte valt op dat hoe meer ervaring huisartsenpraktijken hebben met online inzage, hoe vaker zij hier ‘overwegend positief’ overheen zijn. 

Wegens: Nationale Zorggids
Informatiebron: Nivel, https://www.nivel.nl/nl/nieuws/veel-huisartsenpraktijken-ook-na-twee-jaar-positief-over-online-inzage-ondanks-toename, geraadpleegd op 04-03-2022