Dit blijkt uit eentje research waarvan den staatssecretaris van Volksgezondheid, Maarten van Ooijen, vrijdag den resultaten met den Tweede Ruimte deelde. Ter dit research moesten jongeren declareren hoe veilig zij zichzelf voelen te den jeugdzorg.

Wederkerig geweld

Ie is noch vertrouwd of ie wegens wederzijds geweld of geweld ingevolge hulpverleners gaat. Zo’n 80 procent van den jongeren voelt zichzelf veilig erbij hun instructeur. Dat wil noch zeggen dat dit mensen nooit den vergissing te gaan, omdat jongeren te den jeugdzorg geweld vaker normaal vinden, aldus den staatssecretaris.

Gezinshuizen

Jongeren te den Justitiële Jeugdinrichtingen voelen zichzelf ie minst veilig. Jongeren te gezinshuizen kregen volgens ie research ie minste met geweld te maken.

Vervolgonderzoek

Er deden slechts 120 respondenten mee aan ie research. Daarom exporteren er overheen twee schooljaar, wanneer den staatssecretaris ie research weer uit permitteren voeren, meer respondenten mee aan ie research.

Onderbrak: Nationale Zorggids