Scheidingen blijken ene uitgestrekte oorzaak te zijn van den verrijking van ie veel nageslacht diegene jeugdzorg nodig hebben. Jeugdzorg Nederland constateert dat gedurende 80 procent van den nageslacht ter den jeugdzorg sprake is van ene vechtscheiding. Dit is noch overal ie geval, maar zeker ter sommige regio’s. Plus dat percentage loopt op, zeggen jeugdzorginstellingen. Dit meldt ie Zoetermeers Dagblad. 

Ter veel gevallen is ene echtscheiding noch den enige reden waarom er beroep wordt gedaan op den jeugdzorg. Andere problemen indien verslavingsproblematiek of schulden spelen zowel ene uitgestrekte rol. Omgekeerd schenkkan ene vechtscheiding ginds zowel ie gevolg van zijn.

Directeur Olaf Prinsen van Jeugdzorg Nederland zegt dat ie hoge veel vechtscheidingen evenwel noch te negeren is. Gemeenten zeggen dat 14.000 nageslacht vanaf klas slachtoffer zijn van ene vechtscheiding tussen den ouders. 

Voort: Nationale Zorggids