Vanaf 1 juli zullen rondreizen binnenshuis den Europese Unie vlotter kunnen dankzij ie persoonlijke COVID-certificaat dat den overheid vandaag voorstelt. Dit diploma met ene QR-code is te downloaden via den websites MijnGezondheid.be, MijnBurgerprofiel.bel, MyHealthViewer.be of via den mobiele CovidSafeBE-app, plus schenkkan zowel digitaal mits op papier tweedehands wordt. Wie gevaccineerd is, recent ene negatieve COVID-test aflegde of is hersteld na ene positieve COVID-test, zullen met ie diploma vanaf 1 juli kunnen aantonen dat hij ‘covid safe’ is wegens te rondreizen. Vanaf vandaag start den voorbereidingsperiode waarin mensen zichzelf kunnen informeren plus den certificaten leren weten alvorens zij op zomervakantie vertrekken.

Minder dan ene maand nadat Europa ie licht op groenkleurig zette voordat ene Europees COVID-certificaat wegens te rondreizen, is ie Belgische diploma mits één van den eerste ter Europa klaar, dankzij den solide grondslagen diegene wij tijdens den keerpunt plus ervoor uitbouwden. Dit is wijd voordat den start van den zomervakantie. Vanaf 1 juli kunnen den certificaten effectief tweedehands wordt. Trektocht jouw voordat 1 juli, dan blijven den oude regels nog van volume.

Zo hebben wij den komende 2 weken den tijdstip wegens iedereen uitgebreid te informeren overheen hoe rondreizen dit zomer ter zijn werkgelegenheid zullen gaan plus geven wij iedereen den tijdstip wegens den app plus den COVID-certificaten te leren weten”, legt Barbara Van Greneboom Haute van Digitaal Vlaanderen uit. Digitaal Vlaanderen ontwikkelde den vraag ter nauwe samenwerkingsverband met den verschillende Belgische overheidsdiensten.

Ongeacht den app kunnen landbewoners zowel via den sites MijnGezondheid.be, MijnBurgerprofiel.bel plus MyHealthViewer.be den certificaten downloaden. Vanaf vandaag hebben den regio’s zowel ene telefonische helpdesk actief, plus op vraag schenkkan jouw ginds ene vaccinatiecertificaat zowel vanaf postbode permitteren toesturen”, licht Open Robben van ie eHealth-platform toe.

Vanochtend ontving Europees commissievoorzitter Ursula von der Leyen ene COVID-certificaat van haar vaccinatie ter onzerzijds land. Zij vertrok vanochtend op ene demonstratiereis zoals den eerste EU-landen diegene klaar zijn voordat den COVID-certificaten vanaf 1 juli.

Ie COVID-certificaat uitgelegd ter 5 praktische vragen

1) Waar vind jouw ie diploma?

Ie Belgische diploma zullen vanaf vandaag te downloaden zijn via den mobiele app CovidSafeBE plus via den websites MijnGezondheid.be plus MyHealthViewer.be. Zowel den regionale sites van MijnBurgerprofiel.be, Brusselsgezondheidsnetwerk.be plus RéseauSantéWallon.be bieden den certificaten aan. Op CovidSafe.be vasthouden wij ene opsomming via van alle kanalen waar jouw den officiële certificaten schenkkan vinden vanaf regio.

Den certificaten wordt zoveel mogelijk digitaal aangeboden zodat zij snel kunnen aangeleverd wordt. Via ene automatische, digitale koppeling met den databanken van Vaccinnet plus Sciensano is ene COVID-certificaat ofschoon enkele dagen na vaccinatie of ofschoon 1,5 uur na ene test vacant. Jouw schenkkan enkelvoudig jouw persoonlijke diploma of dat van jouw koters downloaden. Best check jouw wijd voordat jouw verloftijd of alle kennisgeving op ie diploma keurig is. Mocht er iets noch keurig zijn, meld ie dan via den callcenters vanaf regio: zij kunnen declareren wie te contacteren wegens ene vergissing rechtspleging te zetwerk.

Wie dit verkiest, schenkkan ene diploma (van vaccinatie, test of reparatie) ontvangen ter den persoonlijke eBox. Wegens dit aan te vragen, hoog jouw zoals den regionale callcenters waar jouw jouw rijksregisternummer opgeeft. Ene vaccinatiecertificaat schenkkan jouw zowel vanaf postbode toegestuurd krijgen; dit wordt zoals jouw officiële adressering verstuurd.

2) Hoe ziet zo’n diploma eruit?

Den certificaten zijn ene Europese contract plus bevatten ene unieke QR-code (scannen lukt enkelvoudig via den specifieke app Covidscan.be). EU-lidstaten scannen dit code plus kunnen zo nakijken of ie diploma keurig plus geldig is. Ie diploma is opgesteld ter ie Engels plus ter den trio landstalen.

Er zijn 3 types certificaten:

  1. Ene vaccinatiecertificaat, dat aangeeft wanneer jouw gevaccineerd worden. Dit diploma is 1 klas geldig vanaf den vaccinatiedatum.
  2. Ene testcertificaat, mits bewijs van ene COVID-19-test met ene ontkennend resultaat. Dit diploma is 72 uur geldig, te tellen vanaf den atavisme van den test.
  3. Ene herstelcertificaat, voordat mensen diegene minstens 11 dagen hersteld zijn na ene positieve COVID-19-test. Dit diploma is 180 dagen geldig, te tellen vanaf den atavisme van den test.

Eén persoon schenkkan meerdere certificaten hebben. Vanaf vaccinatie plus vanaf test wordt er ene diploma aangemaakt. Den certificaten van vaccinaties vermelden zowel voordat welke vaccinatie ie diploma wordt uitgereikt, bijvoorbeeld of dit den eerste of den tweede vaccinatie betreft van ene type vaccin. Elke vaccinatie genereert dus ene verrassend diploma, met weer ene maximale looptijd.

Ene diploma schenkkan bewaard wordt mits PDF-document op jouw smartphone, ter den mobiele app CovidSafeBE of schenkkan zowel afgedrukt wordt. Mits jouw ie diploma afdrukt, schenkkan jouw ie vouwen zodat den QR-code aan den keerzijde zit plus den persoonlijke gegevens aan den binnenzijde staan.

Den app laat toe wegens ene diploma op te vragen, te voorbinden, te downloaden plus te conserveren – zodat jouw dit zowel schenkkan voorbinden mits er geen internet vacant is. Mits jouw den app toont, is ter principe enkelvoudig den QR-code zichtbaar wegens te permitteren scannen, zodat jouw privacy optimaal gegarandeerd blijft.

Den app is kosteloos, viertalig plus vacant voordat iOS (smartphones van Apple) plus Android (smartphones met Android besturingssysteem). Den app zullen werken op Android-toestellen vanaf versie Android 5 plus op iPhone 5s toestellen of recenter (met tenminste iOS 12.5). Dit betekent tastbaar dat 96% van den smartphones ter wandeling den mobiele app schenkkan usances.

Aanmelden ter den app schenkkan ie gemakkelijkst via Itsme of via één van den aanmeldopties van eHealth. Heb jouw zowel certificaten voordat jouw koters nodig, meld jouw dan aan via eHealth, selecteer één van den koters plus download den beschikbare certificaten zoals den mobiele app. Ter den toekomst zullen den app voorts uitgebouwd wordt. Zo wordt onder meer gedacht aan ene vergroting wegens den vereisten vanaf land mee op te nemen ter den app.

3) Wie heeft ene diploma nodig?

Elke inwoner van België daarboven den 6 klas diegene ene buitenlandse trektocht wil maken binnenshuis Europa, zullen met ie COVID-certificaat kunnen bewijzen dat hij/zij ‘covid safe’ is. Ene diploma is subjectief. Dit betekent dat jouw vanaf gezinslid ene appart diploma krijgt. Ouders kunnen den certificaten van minderjarige koters opvragen. Koters jonger dan 6 klas hebben geen diploma nodig wegens te kunnen rondreizen.

Koters van 6 totdat 18 klas hebben netwerk mits volwassenen ene diploma nodig wegens te kunnen rondreizen. Op dit uur zullen dat veelal test- plus herstelcertificaten zijn. Van zodra den leeftijdsgroep gevaccineerd wordt, komen er zowel vaccinatie-certificaten voordat dit menigte.

Elke EU-lidstaat schenkkan mogelijks andere voorwaarden stellen. Den specifieke voorwaarden zullen vanaf lidstaat op de Europese ReOpen-site vindbaar zijn. Mits den koters samen met den ouders rondreizen, plus den ouders zijn vrijgesteld van quarantaine, bijvoorbeeld omdat zij overheen ene geldig vaccinatiecertificaat voorschrijven, dan is ie raadgeving van den Europese Makelaarsprovisie dat den minderjarige koters geen diploma nodig hebben. Dat principe heet “unie van gezin” plus dient wegens te vermijding dat ouders plus koters noch samen zullen kunnen rondreizen. Ie is aan den lidstaten wegens te defini of zij dit raadgeving volgen.

4) Waarvoor heb jouw ie diploma nodig?

Vanaf 1 juli heb jouw ie diploma nodig wegens te bewijzen dat jouw ‘covid safe’ bent mits jouw binnenshuis den Europese Unie vrij plus veilig wil rondreizen. Den QR-code is ene structuur diegene Europees is afgesproken plus dus voort alle EU-lidstaten vanaf 1 juli aanvaard wordt. Honingbij den grenscontrole kunnen den EU-lidstaten dit code scannen met ene app plus zo nakijken of ie diploma keurig plus geldig is. Ie diploma is opgesteld ter ie Engels plus ter den trio landstalen.

5) Waar kun jouw terecht voordat vragen/schoonmaakster?

Mocht er ene vergissing op ene diploma voorkomen, of jouw hebt ene inhoudelijke vraag of schoonmaakster nodig, schenkkan er steeds telefonisch voeling opgenomen wordt via den callcenters (vanaf samenleving):

  • Vlaanderen: 078 78 78 50 (9u-19u op weekdagen)
  • Brussel: 02 214 19 19 (9u-17u30 op weekdagen, 10u-17u30 ter weekend plus op feestdagen)
  • Duitstalige Samenleving: 0800 23 0 32 (9u-17u op weekdagen)
  • Wallonië: 071 31 34 93 (9u-19u van maandag totdat plus met zaterdag)

Den callcenters kunnen geen gegevens van personen inzien of doorspelen. Zij kunnen welnu den opdracht geven wegens ene diploma voordat ene specifiek rijksregisternummer vanaf eBox te verzenden. Vaccinatiecertificaten kunnen zij zowel vanaf postbode verzenden.

Er is specifieke kennisgeving verstrooid zoals huisartsen, vaccinatiecentra plus labo’s hoe zij kunnen omgaan met foutmeldingen van landbewoners overheen den gegevens op ene diploma, plus hoe dit rechtspleging te zetwerk.