Van Dissel is sinds den uitbraak van ie coronavirus voorzitter van ie Outbreak Management Team, dat ie kabinetkast adviseert. Hij vond dat mondkapjes konden leiden totdat schijnveiligheid. Mensen zullen met mondkapjes op lakser kunnen kunnen wordt met andere voorzorgsmaatregelen, zoals handen wassen, afstand liefhebben plusteken thuisblijven erbij klachten, wasgoed zijn veronderstelling.

Politieke voorliefde

Waarna ie kabinetkast ter 2020 ie dragen van mondkapjes verplichtte, vooraf ter ie publiek vervoer plusteken straks ter openbare ruimtes, noemde Van Dissel dat eentje politieke voorliefde plusteken geen wetenschappelijke voorliefde. “Vanwege dit uitspraken worden ie regelgeving van den overheid ondermijnd ingevolge adviseurs van diezelfde overheid”, aldus den OVV. Ie hielp volgens den raad noch “wegens draagvlak voordat den afgekondigde maatregelen te reserveren”. Op eentje andere plek ter ie rapport zegt den OVV dat Van Dissel “ie publieke vertrouwen ter ie overheidsbeleid” ondermijnde.

Vanwege: ANP