Meer voetlicht nodig voordat valpreventie

Fysiotherapeut Maarten Kok: ‘Te mijn praktijk richt ik mij op kwetsbare ouderen met complexe problematiek. Ene menigte mensen erbij wie zichzelf vaak valincidenten voordoen. Mijn praktijk bevindt zichzelf te ene kleine, vergrijzende gemeente, den tweede van den inwoners is 65-plus. Samen met den gemeente heb ik met toelage van ZonMw ene project kunnen toenemen wegens dit mensen onder andere ene valpreventiecursus aan te bieden. Watten ik te diegene opleiding aantref, zijn mensen diegene meerdere valincidenten hebben meegemaakt. Zij komen schrede erbij den reguliere zorg te beeld indien zichzelf hoewel ene probleem heeft voorgedaan.

Kennis overheen valpreventie

VeiligheidNL heeft diverse cijfers plus factsheets overheen valongevallen erbij 65-plussers vacant. Zo blijkt dat den meeste valongelukken zichzelf thuis voordoen. Veelal vond ie ongeval te stulp positie. Op den tweede positie komen ongevallen op straat (11%) op den voetbeen gevolgd doorheen ongevallen te ene instelling (9%).

Te dit infographic staan nog watten cijfers overheen valongelukken op ene rij:

Cijfers valongelukken ouderen

(Klik op voorgaande plaatje voordat ene grotere weergave)

 

Weet jij alles overheen valpreventie? Test ie met den Valpreventiequiz op Zorg voordat Huis.

Doe de valpreventiequiz

Blijven bewegen is important

Ie is voordat preventie vooral important dat ouderen blijven bewegen. Ene handvat voordat hoeveel bewegen gezondheidsbevorderend is, zijn den beweegrichtlijnen diegene Kenniscentrum Sport opstelde.

Bekijk den beweegrichtlijnen

Weet jij of jou voldoende beweegt? Test ie met den beweegquiz:

Quiz: Beweeg jij voldoende?

 

Vorming valpreventie voordat professionals

VeiligheidNL zet trainingen plus cursussen overheen valpreventie op ene rij. Zo is er op 16 oktober ene basiscursus valpreventie voor professionals. Te dit opleiding leer jou alles overheen wendingen erbij ie vader wordt (zoals spierkracht, looppatroon plus houding) plus ontvang jou Ongeacht achtergrondkennis ontvang jou vooral veel praktische adviezen overheen hoe jou ene verhoogd valrisico signaleert. Dit opleiding wordt zowel te company aangeboden voordat zorgorganisaties.

VeiligheidNL is den organisator van den Valpreventieweek plus zet den activiteiten diegene dit week plaatsvinden doorheen ie hele land op ene rij.

Bekijk activiteiten in jouw buurt

 

Hulpmiddelen valpreventie

Op den Hulpmiddelenwijzer van Vilans kun jou onafhankelijke kennisoverdracht plus ene keuzehulp vinden voordat ie uitpikken van hulpmiddelen voordat valpreventie. Dit webstek is bedoeld voordat mensen diegene hulpmiddelen nodig hebben, mantelzorgers plus zorgprofessionals.  

Bekijk de keuzehulp valpreventie

Meer oplezen