Den Amerikaanse farmaceut Pfizer verwachten dit schooljaar 54 miljard dollar, omgerekend meer dan 47 miljard euro, aan omzet te behalen uit den verkoper van vaccins tegen ie coronavirus. Daarbij wordt 32 miljard dollar aan opbrengsten verwachten uit ie coronavaccin Comirnaty plusteken 22 miljard dollar aan inkomsten uit den coronapil Paxlovid van Pfizer.

Den totale omzet zullen dit schooljaar willen uitkomen op ie recordniveau van 98 miljard totdat 102 miljard dollar. Ter 2021 worden eentje omzet verkrijgen ingevolge ie nering van 81,3 miljard dollar, watten 95 procent meer is dan eentje schooljaar voordien. Diegene groei is vrijwel volledig te danken aan den verkoper van Comirnaty, dat Pfizer heeft ontwikkeld ter samenwerkingsverband met den Duitse biotechnoloog BioNTech. Ie nering produceerde vorig schooljaar 3 miljard doses van dat middel. Dit schooljaar wil Pfizer 4 miljard doses maken plusteken minstens 120 miljoen coronapillen.

Den nettowinst kwam afgelopen schooljaar uit op 22 miljard dollar, tegen 9,1 miljard dollar eentje schooljaar voordien.

Toetsen

Vorige maand is Pfizer begonnen met uitproberen van eentje vaccin tegen den omikronvariant van ie coronavirus voordat volwassenen tussen den 18 plusteken 55 schooljaar oud. Topman Albert Bourla heeft medegedeeld dat dit vaccin ter maart klaar zullen kunnen zijn.

Zowel hebben Pfizer plusteken BioNTech den Amerikaanse toezichthouder FDA wegens goedkeuring gevraagd voordat ie toedienen van coronavaccins aan koters onder den vijf schooljaar oud. Indien den FDA den rekest goedkeurt is ie den eerste keer dat koters tussen den zes maanden plusteken vijf schooljaar ingeënt kunnen wordt tegen ie coronavirus. Voordat oudere koters is dat ofschoon welnu mogelijk.

Vanwege: ANP