Na den boostervaccinatie is relatief vaker eentje neveneffect van opgezette lymfeklieren gemeld dan na den eerste plus tweede prik tegen ie coronavirus. Ter den meldingen diegene Lareb ontving, zag ie bijwerkingencentrum daarnaast dat den reactie voorheen na den prik ontstond, modaal eentje halve dag totdat eentje dag langer aanhield plus dat meer melders last hadden van den klieren.

Vergrote lymfeklieren ter den nek, oksel of rond ie sleutelbeen is eentje weten reactie na eentje vaccinatie. Ie vermag realisatie omdat immuuncellen ter den klieren actief wordt. Sommige melders vertelden aan Lareb dat den lymfeklieren den universum hadden van eentje golf- of tennisbal.

Andere bijwerkingen

Ongeacht opgezette klieren, kwamen er zowel meer meldingen te overheen pijn op den positie waar den prik worden gezet. Andere veelvoorkomende bijwerkingen zijn even vaak gemeld te Lareb mits na ie eerste plus tweede coronavaccin. Ie gaat dan bijvoorbeeld wegens spierpijn, koorts of koude rillingen.

Ter januari zei directeur van Lareb Agnes Zijkant dat er ruwweg mille meldingen vanaf dag binnenkwamen overheen den boosterprik, met uitschieters zoals 2500 meldingen vanaf dag. Dat waren er meer dan vorig schooljaar op ie record van den vaccinatiecampagne. Zowel waarna viel Zijkant op dat er veel meldingen binnenkwamen overheen den klieren.

Onderbrak: ANP