Voordat gevaccineerd zorgpersoneel is beslist dat zorgpersoneel na eentje hoog-risicocontact uitzonderlijk vermag blijven werken ter afwachting van eentje ontkennend testresultaat op voorwaarde dat:

  • den zorgverlener asymptomatisch plusteken volledig gevaccineerd is
  • den zorgverlener noch onder idem koepel woont indien ie indexgeval
  • er geen alternatieven zijn plusteken den tegenwoordigheid van den zorgverlener noodzakelijk is voordat eentje minimumnorm van zorg.

Den uitzondering is van toepassing tijdens 4 weken (totdat 1/12/2021) plusteken zou dan geëvalueerd wordt. Schoonmaakpersoneel, keukenpersoneel plusteken andere logistieke kerkdiensten ter den gezondheidszorg vallen NIET onder dit uitzondering. Den besluit wegens den quarantaine of isolatie regeling noch te volgen, mogen nooit wegens den zorgmedewerker zelf wordt genomen. Te zorginstellingen dient den besluit wegens den directie samen met den arbeidsarts wordt genomen. Te den eerstelijnszorg plusteken den thuiszorg moeten den besluit wordt genomen wegens den arbeidsarts of ter overleg met den wachtkring. 

Indien eentje uitzondering op den quarantaine wordt toegepast, willen steeds den volgende voorzorgen wordt genomen:

  • Ie voeling met ie publiek totdat ie strikte ondergrens beperken;
  • Waar mogelijk geen gebruikmaken van ie publiek vervoer;
  • Respecteren van afstandsregels plusteken eeuwig dragen van (operatief) mondneusmasker op den juiste wijze op den werkplek;
  • Restrictie van ie voeling met andere medewerkers: ter den praktijk betekent dit zoveel mogelijk gescheiden in- plusteken uitgangen, gescheiden kleedkamers plusteken gescheiden pauze- plusteken eetruimten.

Wel: Sciensano: https://covid-19.sciensano.be/nl/procedures/uitzondering-op-quarantaine