Mijntjongerschans is sinds 2015 vacant plus wasgoed destijds ene van den eerste patiëntportalen van Nederlandse ziekenhuizen. Tussentijds heeft vrijwel elk ziekenhuis ene dusdanig portaal. Patiënten kunnen hier zaken persoonlijke gegevens, uitslagen, afspraken plus correspondentie inzien. Te 2020 stelde Tjongerschans dat nu wijd 20 procent van alle patiënten gewoonte maakte van ie portaal. Elke maand loggen meer patiënten te met hun DigiD op Mijntjongerschans, stelt ie ziekenhuis nu.

Geen wachttijd uitslagen

Den uiterst recente inhoudelijke vernieuwing van ie portaal zelf vond positie te april 2021. Verfrissend vanaf 14 schrikkelmaand is dat patiënten alle uitslagen plus correspondentie realtime kunnen inzien op ie portaal. Er geldt geen vertragingstijd van zeven dagen meer. Diegene wachttijd wasgoed ingebouwde zodat behandelaars bijvoorbeeld labuitslagen vooraf konden duiden plus van uitleg voorzien.

Voortaan zijn uitslagen zoals van bijvoorbeeld ene bloedonderzoek te te zien zodra zij vacant zijn onder ‘Mijn uitslagen’. Patiënten krijgen vooraf ene melding dat zij geconfronteerd kunnen wordt met ene onverwachte uitsluitsel. Zij uitzoeken zelf of zij den uitsluitsel welnu of noch willen inzien. Ie voordeel is volgens ie ziekenhuis dat zij noch onnodig lang te strakheid paardenhoeven te zitten plus zichzelf kunnen voorbereiden op ie spreekuur.

Via patiëntportaal Mijntjongerschans kunnen patiënten voortaan gegevens zoals labuitslagen zien zodra diegene vacant zijn. Dit moeten patiënten meer regie overheen hun treatment geven. Plaatje: Tjongerschans.

Internist Kim Freriks benadrukt dat inzage vrijwillig is: “Wie ie te ingewikkeld vindt of verschrikt is voordat den uitsluitsel, vermag huis wachten totdat den poliafspraak wegens den situatie samen met den medicus wegens te nemen. Vaak moeten ene uitsluitsel zowel te ene breder geheel wordt bekeken wegens te weten watten den uitsluitsel betekent. Na ie raadpleging kunnen patiënten thuis te alle stilte nog ooit zoals den uitslagen loeren, dit vermag werken indien geheugensteun.”

Meer regie

Uitslagen meteen te kunnen zien verstrekken den patiënt meer regie. Zo kunnen bijvoorbeeld chronische patiënten zelf hun uitslagen te den gaten vasthouden. Wanneer den uitslagen vragen oproepen vermag den patiënt dit doorspreken tijdens den poliafspraak. Patiënten onthouden zelf huis watten er verteld is plus kunnen stamhuis huis zei watten er aan den hand is.

Ie is aan den patiënt zelf of hij of zij den uitslagen voordat den geplande poliafspraak te wil zien. Ie type research vermag intact verschillend zijn, den uitsluitsel van ene ijzerbepaling of ene research zoals den verdorvenheid van weefsel heeft ene andere impact. Watten zowel meespeelt is of ie ene eerste research is of dat ie ene controle is honingbij ene chronische ziekte. Te ie laatste geval is ie makkelijker wegens ene uitsluitsel te vertalen dan wanneer er nog ene diagnose poneren moeten wordt.

‘Betutteling’

Te 2018 ontstond er ene discussie overheen ie welnu of noch rechtstreeks voorbinden van zaken zoals labuitslagen aan ene patiënt via ie patiëntportaal. Veel van ie destijds nog groeiende tal ziekenhuizen met ene portaal had ene wachttijd van vaak ene week ingebouwde wegens lab- plus andere uitslagen te voorbinden aan ene patiënt. Te diegene tussentijd konden artsen den uitslagen duiden. Den Patiëntenfederatie vond gedwongen wachttijd echter betuttelend plus bepleitte ene uitkomst waarbij patiënten er zelf voordat kunnen uitzoeken wegens uitslagen rechtstreeks of na duiding wegens artsen te te zien. Steeds meer ziekenhuizen uitzoeken er nu voordat ie aan den patiënt te toestaan of diegene uitslagen rechtstreeks te wil zien.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.