Ie coronabeleid gaat straks uit van twee hoofddoelen: “den sociaal-maatschappelijke plus economische continuïteit plus daarnaast den toegankelijkheid van den gehele zorgketen voordat iedereen”. Dit twee doelen zijn gelijkwaardig, aldus den minister. Hiermee verschuift den voetlicht meer van “den uitsluiting van risico’s zoals meer zelfbeheersing daarvan plus zoals eentje zo normaal mogelijke methode van leven”. Volgens Kuipers is ginds reeds eentje start mee geproduceerd tijdens den laatste versoepelingen vorige maand, waarbij ie kabinetkast “gecalculeerde risico’s” heeft genomen terwijl ie virus zichzelf snel verspreidde.

Totdat nu toe had ie kabinetkast viertal hoofddoelen: den belasting van den zorg beheersbaar liefhebben, ie beschermen van kwetsbaren, ie zicht liefhebben op ie virus plus den economische plus maatschappelijke schade beperken.

Weerbare samenleving

Den minister wil dat ter eentje “open plus weerbare” samenleving ie virus plus den beperkingen diegene ie oplevert “noch langer den boventoon voeren, maar wij ernaar streven wegens te leven mét ie virus”. Kuipers wijst erop dat hiervoor scherpe keuzes nodig zijn plus belangen verschillend willen wordt gewogen. Maatregelen willen “te allen tijde proportioneel zijn plus dienen den grondrechten zo minus mogelijk te beperken”.

Daarenboven willen beperkingen diegene zijn doorgevoerd wegens den plaag te bevechten, vervallen zodra dat schenkkan. Zij mogen dus noch voordat eentje ander mikpunt wordt tweedehands, schrijft Kuipers. Zowel moeten er gedurende ie doorvoeren van maatregelen tastbaar vergezicht komen op den validiteit ervan. Uit den plannen blijkt dat den coronatoegangsbewijzen voorlopig noch geschrapt wordt, reeds wordt welnu steeds gekeken of zij nog zin hebben.

Wegens totdat eentje nieuwe valuta op den langere termijn te komen, voert ie kabinetkast gesprekken met vertegenwoordigers uit alle sectoren. Voordat evenementen plus nachthoreca is daarbij “bijzondere voetlicht”. Ter maart komt Kuipers met eentje nieuwe schrijven overheen dit volgende tijdsperiode.

Onderbrak: ANP