Twiin wil ene rustiek afsprakenstelsel realiseren op alle liggen van ie interoperabiliteitsmodel voordat ie veilig plus deugdelijk porties van gegevens te den zorg. Ie afsprakenstelsel beschrijft hoe den beschikking van gegevens voordat landelijke zorgtoepassingen werkt, doorheen bestaande zorgnetwerken zoals XDS ,LSP, leveranciersnetwerken plus gemeenschappelijke voorzieningen te samenhang te verbinden. Ene tastbaar project op fundament van ie afsprakenstelsel wasgoed onder meer DVDexit.

Twiin bèta solide fundament

Ie Afsprakenstelsel 1.0 bèta is volgens Twiin een solide basis voordat verleiding. Dit betekent dat alle afspraken plus verwittiging, beschreven te ie huidige document, ja zijn wegens ene start te maken met ie uitwisselen van digitale gegevens te den zorg. Twiin wil ie komende klas op fundament van den nieuwe versie onder meer concrete producten uitbouwen op ie landstreek van XDS-netwerken wegens zo gestandaardiseerde gegevensuitwisseling te stimuleren.

Ie Afsprakenstelsel bestaat uit ene set van afspraken, procedures plus regels op ie landstreek van organisatie, besturing, toezicht, voogdij, bouwkunst, toepassingen plus techniek. Daarnaast beschrijft ie systeem hoe verschillende deelnemende zorgaanbieders met mekaar samenwerken plus welke verantwoordelijkheden daarbij komen loeren. Ongeacht afspraken overheen den governance bevatten ie afsprakenstelsel ene bouwkunst. Diegene omvatten uitgangspunten, modellen, concepten, ontwerpen plus implementatiewijzers. Zorgaanbieders kunnen ermee zelf aan den slag met den verleiding van ie Afsprakenstelsel.

Den afspraken te 1.0 bèta geldt voordat ie ogenblik van uitgeven plus voetstappen erop den huidige stand van zaken indien ie gaat wegens landelijke gegevensuitwisseling. Ie Afsprakenstelsel is geen stilstaand systeem, maar verandert alhoewel zoals gelang den ontwikkelingen te wetgeving, ICT-innovaties, toneelspelers op den markt (zorgaanbieders plus leveranciers) plus inzichten diegene Twiin bundelt.

Wendingen te Afsprakenstelsel

Ten opzichte van den vorige release zijn den voornaamste wijzigingen:

  • Den governance van Twiin op hoofdlijnen.
  • Ie vertrouwensmodel is voorts uitgewerkt.
  • Ie onderdeel Generieke Functie plus gemeenschappelijke functies is vernieuwd.
  • Ie dienstenmodel is voorts uitgewerkt.
  • Ie veranderingsproces van toetreden plus validatie plus ie veranderingsproces van ketenregie zijn uitgewerkt.
  • Verbetering van ene Gekwalificeerd Twiin Kruispunt, hierna GTK verwoord, doorheen te onderscheiden op GtK dienstverlener, GtK beheerder, GtK applicatie plus GtK-netwerk.

Ongeacht inhoudelijke toepassingen zijn te ie hele afsprakenstelsel verbeteringen doorgevoerd op ie landstreek van leesbaarheid. Den begrippenlijst is aangescherpt, den menustructuur is overzichtelijker, den begrippen zelf zijn aangescherpt plus er ene leeswijzer vanaf doelgroep. Te den implementatiewijzers zijn, tekstuele wijzigingen uitgezonderd, geen wijzigingen ge.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.