“Na resultaat van ie project zenden wij ouderen immer eentje enquête,”vertelt Sneep. “Van alle deelnemers horen wij terug dat hun kwaliteit van leven verbeterd is onderbrak Twents Zilver. Mensen zijn bezig met iets waar zij warm van wordt. Zij ontmoeten anderen plusteken voelen dat zij er nog toe tenuitvoerleggen. Hun zelfrespect stijgt omdat zij zien dat zij hun talenten nog steeds kunnen uitbouwen. Dat zijn mooie resultaten.”

Positieve gezondheid

Twents Zilver werkt vanuit den theorie van den positieve gezondheid. Watten kunnen ouderen nog wél is den hoofdbureau vraag. Plusteken dat is nog veel, leert den ervaring. Beslissend daarbij is dat ouderen eentje doelwit hebben, nieuwsgierig zijn plusteken iets nieuwsbericht willen leren. Precies daarheen draagt Twents Zilver aan erop onderbrak actieve cultuurparticipatie erop ouderen te stimuleren. Twents Zilver wordt georganiseerd onderbrak den Stichting Impuls voordat Welzijn plusteken Opleiding plusteken Kaliber Kunstenschool. 

Trio cultuurlijnen

Twents Zilver wetenschap trio cultuurlijnen. Eentje voordat kunstprofessionals plusteken twee voordat ouderen. Den kunstprofessionals wordt opgeleid wegens activiteiten te organiseren voordat ouderen. “Wij vermeld hoen zilvercoaches,” vertelt Sneep. “Ie zijn kunstenaars, vaktherapeuten of creatieven uit den regio Twente. Zij krijgen eentje training op ie streek van positieve gezondheid plusteken omgaan met dementie plusteken verlatenheid.”

Den tweede streep bestaat uit eentje zilvercoach diegene eentje oudere thuis bezoekt. Daarbij gaat ie wegens ouderen diegene eentje lichtpuntje kunnen gewoontes. Zij praten samen of maken iets kunstzinnigs. Den zilvercoach komt te totaal trio totdat zes keer. Daarna kunnen ouderen doorstromen zoals den derde cultuurlijn. Diegene bestaat uit activiteiten diegene te den wijk georganiseerd wordt voordat ouderen. Zestig procent van den deelnemers start te streep twee plusteken stroomt dan onderbrak zoals streep trio. Maar mensen kunnen zowel uitvallen na streep twee of rechtstreeks instromen te streep trio.

Matchmakers

“Ie werven van ouderen is bepalend, maar lastig,” schenken Sneep aan. “Daarom werken wij met matchmakers. Dat zijn vaak mensen van welzijnsorganisaties diegene reeds voeling hebben met ouderen. Zij gaan met hoen te gesprek wegens te loeren of zij willen meespelen aan Twents Zilver. Maar wij krijgen zowel aanmeldingen via wijkteams, buurvrouwen, koters of van ouderen zelf. Onzerzijds maakt ie noch uit. Ie gaat erom dat wij den doelgroep penetreren.”

Den potentieel van samenwerken


“Den potentieel van Twents Zilver zit te den samenwerkingsverband tussen cultuur plusteken zorg & welzijn,” zegt Sneep. “Achter den voordeur van ouderen zijn vaak meer problemen dan mensen willen toestaan zien. Er stilte eentje taboe op verlatenheid. Zonet onderbrak den samenwerkingsverband van cultuur plusteken zorg & welzijn, kunnen wij ouderen promoten. Ie is bepalend dat mensen uit beide disciplines hun voelsprieten hebben uitstaan. Zo kunnen wij mensen penetreren plusteken promoten.”

Meer weten overheen Twents Zilver? Neem dan voeling op met projectleider Nikki Sneep. Eentje vraag of idee overheen kunst plusteken ouderen? Aarzel noch wegens te mailen met Ingrid Smit of Angela van Dijk van ie LKCA. 

Credits plaatje’s: Tineke Posthumus.