Minister Kuipers (VWS) kondigt aan dat den tweejaarswerkonderbrekingseis, verklarend tweejaarsregel, vanaf 1 januari 2023 vervalt. ‘Na trio klas is den kogel tenslotte voort den kerk’, stelt den KNMG te ene online nieuwsbericht.

Den tweejaarsregel houdt te dat den gewerkte uren voorafgaand aan ene werkonderbreking van meer dan twee aaneengesloten jaren, níet meetellen honingbij herregistratie indien medicus te ie BIG-register. HABZ, ie actiecomité Herregistratie Artsen honingbij Ziekte vraagt reeds langer voetlicht voordat den beperkingen van den tweejaarsregel. Den KNMG heeft dat verzoek – samen met andere kunst. 3 beroepsorganisaties – zowel gesteund omdat artsen plusteken andere beroepsbeoefenaren hierdoor onnodig te den knel kwamen.

Tweejaarsregel

René Héman, voorzitter Artsenfederatie KNMG noemt ie vervallen van den tweejaarsregel inderdaad nieuwsbericht. “Ie is bepalend wegens langdurig zieke artsen, diegene willen plusteken kunnen re-integreren, voordat den zorg te terughouden.” Op verzoek van den Tweede Ruimte, liet voormalige minister Den Jonge reeds weten dat den werkonderbrekingseis onevenredig hard uitpakt voordat langdurige zieke artsen, terwijl ie behoud van zorgprofessionals bepalend is. Kuipers schaft den wet vanaf 1 januari 2023 overheen.