Twaalf mensen met corona kregen na treatment met casirivimab/imdevimab (Ronapreve) last van ademhalingsproblemen of benauwdheidsklachten. Bijwerkingencentrum Lareb heeft hierover meldingen ontvangen. Zowel zullen twee patiënten na treatment met ie coronamedicijn zijn overleden, maar ie is noch verstaanbaar of dit ingevolge ie medicijn komt, ingevolge ie verslechteren van corona of ingevolge onderliggende emoties. Dit meldt Lareb. 

Sinds november 2021 is Casirivimab/imdevimab ene goedgekeurd remedie tegen corona. Ie wordt tweedehands erop mensen diegene ene verhoogd risico op ernstige ziekte ingevolge Covid-19 hebben. Of den longfunctie-achteruitgang ene gevolg is van ie medicijn, is noch verstaanbaar. Corona schenkkan dit zowel veroorzaakt hebben of wellicht ene onderliggende ziekte. Den ademhalingsproblemen leidden erop ene tal patiënten totdat ene ziekenhuis- of ic-opname. Twee van hun kwamen te overlijden.

Monitoring ademhalingsproblemen

Ie Collegium ter Inschatting van Geneesmiddelen is van den meldingen op den hoogte pretenderen, maar wil zowel nog noch spreken van ene nevenwerking. Welnu wordt alle meldingen van ademhalingsproblemen inderdaad gemonitord.

Doorheen: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky