Voordat den hormoonbehandelingen plus operaties zijn den wachtlijsten noch onge lang, maar den zorg stokt honingbij den psychologische evaluatie. Voordat ene eerste gesprek ter ie Mokum UMC willen patiënten zeker 128 weken wachten. Verwijzingen uit juli 2019 wordt nog steeds opgepakt.

Meer vraag

Michiel Verkoulen, kwartiermeester voordat den transgenderzorg, stelt dat er meer vraag is zoals dit vorm van zorg. Mee omdat transpersonen sociaal meer goedgekeurd wordt. Maar zowel hebben met name pubers plus jongvolwassen transpersonen om den coronacrisis meer psychische poetsvrouw nodig. “Plus diegene menigte is wegens hun ouderdom plus trans-zijn alhoewel kwetsbaar.”

Den demonstranten voerden gisteren aktie tegen den lange wachtlijsten, maar zowel tegen den monopoliepositie van ie Mokum UMC. Volgens den activisten werkt ie universitaire ziekenhuis met protocollen diegene den hele transzorg voorschrijven plus dus gevolgd wordt om andere klinieken.

Diagnose genderdysforie 

Ie Mokum UMC verplicht ene psychologisch traject. Zonder den diagnose genderdysforie, komen er geen medische ingrepen. Belangengroep Zuilengang Zorg Nu wil daarheen vanaf, omdat transpersonen nu willen bewijzen dat zij toereikend zuilengang zijn wegens behandelingen te mogen ontvangen. “Psychologen zijn nu ene soort keuringsdienst diegene checken of jij welnu huwelijk zuilengang bent.” Mits den protocollen rondom den psychologische evaluatie wordt losgelaten, is ene hormoonbehandeling of operatie sneller mogelijk. Zowel zullen huisartsen hormoonbehandelingen kunnen tenuitvoerleggen, stelt den belangengroep. Plus daarheen schenkkan Verkoulen zichzelf zowel ter vinden. Ziekenhuizen paardenhoeven noch alle transgenderzorg ter handen hebben. 

Vanwege: Nationale Zorggids