Ie tal patiënten dat met corona ter ie ziekenhuis ligt is vrijdag met 4 gezakt ten opzichte van eentje dag vroeger, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Ter totaal ligt er nu nog 1584 coronapatiënten ter eentje ziekenhuis.

Op den intensive cares steeg ie tal Covidpatiënten welnu met 11, zoals ie totaal van 179. Dit stijging is den voornaamst sinds 8 sprokkelmaand, waarna er op dit divisie 12 mensen bijkwamen. Op den verpleegafdelingen ligt nu 1405 coronapatiënten, 15 minder dan donderdag.

Nieuwe coronapatiënten

Ter den afgelopen 24 uur werden er 180 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen. Op den ic’s ging ie wegens 16 nieuwe opnames.

Verzakt

Patiënten diegene wegens eentje andere reden wordt opgenomen dan corona, maar welnu toevallig positief uittesten op ie virus, tellen zowel mee ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers. Ie LCPS maakt met zijn rapportage geen verschil ter patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen. RIVM-directeur Jaap van Dissel zei afgelopen week dat op dat uur 80 procent ter ie ziekenhuis ligt wegens corona. (ANP)