Ouderen voelen zichzelf zekerder overheen keuzes

Ouderen voelen zichzelf om ‘samen besluiten’ zekerder overheen den keuzes diegene zij maken, zijn gemotiveerder wegens den treatment vol te liefhebben plus uitzoeken minder vaak voordat behandelingen diegene noch meehelpen aan hun kwaliteit van leven. Zorgverleners geoefend meer voldoening plus geconstateerd dat ouderen vaker uitzoeken voordat behandelingen diegene meehelpen aan watten er werkelijk toe doet ter hun leven plus dat van hun naasten. Den TOPICS-SF is ene vragenlijst diegene inzicht verstrekken ter den verschillende levensdomeinen plus daardoor den gezondheidssituatie van ouderen.

Ervaringen van ziekenhuizen 

Den Nederlandse Vereniging voordat Klinische Geriatrie (NVKG) heeft priv wegens ‘Samen besluiten met den TOPICS-SF’ rustiek te gaan implementeren op den poliklinieken Geriatrie. Den nieuwe toolbox helpt departementen daarbij. Den werkwijze is den afgelopen twee schooljaar ontwikkeld ter vijf ziekenhuizen: Radboudumc, Catharina Ziekenhuis, Elisabeth TweeSteden Ziekenhuis, Spaarne Hospitaal plus Maasstad ziekenhuis. Hun ervaringen zijn den ondergrond voordat dit toolbox.

​Download den toolkit

Den implementatie van samen besluiten met TOPICS-SF ter den ziekenhuizen plus den ontwikkeling van den toolbox vonden positie met toelage van Zorginstituut Nederland. Ongeacht den 5 ziekenhuizen werkten hiervoor Vilans, NVKG, den TOPICS-MDS-werkgroep plus seniorenorganisatie KBO-PCOB met mekaar samen.

Lees meer

  • Samen besluiten met ouderen
  • Samen besluiten erbij dementie
  • Zo beslis jij samen met ouderen ter coronatijd