Ie veel nieuwe coronagevallen onder jongeren daalt. Ter dit leeftijdsgroepen komen welnu nog steevast den meeste besmettingen voordat. Gedurende ouderen is ene lichte verhoging te zien, komt zoals voren uit den wekelijkse cijfers van ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM).

Ter den afgelopen zeven dagen testten 109.915 tieners positief. Dat is 31 procent minder dan ene week voordien, waarna ie coronavirus worden vastgesteld onder haastigheid 160.000 tieners. Gedurende koters onder den 10 is ene daling van haastigheid 33 procent te zien, van haastigheid 57.000 zoals iets meer dan 38.000.

Gedurende veertigers, den menigte waar veel van hun ouders toe toebehoren, daalde ie veel gevallen met haastigheid 22 procent. Ter diegene leeftijdsgroep testten afgelopen week haastigheid 75.000 mensen positief, tegen iets meer dan 96.000 ene week voordien. Zowel onder twintigers (minteken 12 procent) plus dertigers (minteken 18 procent) daalt ie veel bevestigde besmettingen.

Vanaf 65 klas

Vanaf 65 klas stijgt ie veel nieuwe coronagevallen uitgerekend. Zo nam ie veel positieve tests onder 90-plussers met 25 procent toe, van 655 zoals 820. Gedurende tachtigers waren er 21 procent meer positieve tests dan vorige week.

Vanwege: ANP