Met één seconde stilte werden zondag ter den Hasseltse Kapel ter Tilburg den haast 3600 Brabanders herdacht diegene den afgelopen twee klas aan corona zijn overleden. Zondag precies twee klas geleden worden ter Nederland namelijk den eerste coronabesmetting gemeld. Op 27 schrikkelmaand 2020 kreeg voormalig zorgminister Bruno Bruins tijdens ene tv-programma ene briefje ter zijn handen gedrukt, waarop stond dat er ene patiënt met ie coronavirus ter ie Elizabeth-TweeSteden Ziekenhuis ter Tilburg wasgoed opgenomen. Daarna breidde ie virus zichzelf indien ene olievlek uit overheen ie land.

Ter Tilburg worden op initiatief van verscheidene Brabantse gemeenten stilgestaan erop twee klas corona ter Nederland. Burgemeester Theo Weterings van Tilburg zei ter zijn toespraak dat den uitbraak veel veranderde van watten wij totdat dat uur vanzelfsprekend vonden. “Wij leerden nieuwe woorden, zoals kuchschaamte plusteken huidhonger”, zei hij.

Verbinding

“Wij hebben den verbinding gemist, willen met jawel ter gesprek hoe wij met jawel wegens willen gaan na coronatijd”, vulde den Brabantse Hoofdcommissaris van den Monarch, Ina Adema, aan.

Eerste patiënt

Den eerste patiënt wasgoed destijds Joost Boons (57) uit Loon op Zand. Hij wasgoed noch lang daarvoor op ene knip ter Noord-Italië geweest, waar ie coronavirus waarna ofschoon stoer wegens zichzelf heen handgreep. Den eerste coronapatiënten kwamen waarna terug uit Italië plusteken Oostenrijk, waar zij voordat werkgelegenheid of voordat ene skivakantie waren geweest. Onder meer vanwege carnavalsfeesten ter Noord-Brabant plusteken Limburg verspreidde ie virus zichzelf daarheen snel. Zometeen ontstond ene nieuwe vuurhaard ter den zogenoemde Biblebelt, ene lange volant overwegend gereformeerde dorpen. Zowel bewoners van verpleeghuizen raakten besmet plusteken stierven ter verlatenheid, want visite wasgoed wederrechtelijk. (ANP)