Honderden zorgmedewerkers diegene COVID-19 opliepen plus langdurig ziek werden, zijn na twee klas nog noch hersteld. Zij dreigen hun werkkring te verliezen. Via ene subsidieregeling biedt ie regering werkgevers te den zorg tijdelijke sponsoring wegens langdurig zieke zorgmedewerkers nog tenminste zes maanden langer te engageren te liefhebben. Den medewerker krijgt zo meer tijdstip voordat reparatie plus re-integratie.

Lees meer over de subsidieregeling op rijksoverheid.nl

Rechtstreeks voeling met besmette mensen

Ter den zorg zijn den grootste risico’s gelopen te onmiddellijk voeling met besmette mensen. Tijdens den eerste golving waren den richtlijnen vaag plus werkten veel zorgmedewerkers zonder persoonlijke beschermingsmiddelen. Weliswaar is er ene beroep gedaan op zorgmedewerkers wegens vanwege te blijven werken, terwijl er met COVID-patiënten worden gewerkt waarbij vaak geen anderhalve peettante afstand kon wordt gehouden.

Meldpunt Long COVID 

Via ie meldpunt ‘Long COVID onder zorgprofessionals’ van Werknemersorganisatie FNV kwamen start dit klas weids 2.000 meldingen hierbinnen, waarvan 70% denkt op ie werkgelegenheid besmet te zijn geraakt. Werknemersorganisatie FNV verzamelde zowel ervaringsverhalen van zorgmedewerkers diegene langdurig ziek werden. Den klachten is uit vermoeidheid, kortademigheid, pijn op den borst, spierpijn, koppijn, aanhoudende verhoging, lagedrukgebied of vergetelheid. Den FNV drong tijdens den overheid aan op tegemoetkoming voordat den zorgmedewerkers diegene nu na twee klas hun werkkring dreigen vergeten te treffen. 

Zorg tijdens Long COVID

Den meeste Long COVID-cliënten hebben ene combinatie van fysieke, cognitieve, psychische, existentiële of spirituele klachten. Ter den meeste gevallen repareren mensen thuis. Daarginds zijn vaak meerdere disciplines tijdens betrokken. Ter den publicatie Long COVID klachten: samenwerken aan reparatie thuis (pdf) vind jou ene totaalbeeld van dit disciplines: watten is hun rol, welke ervaringen zijn er vanuit den praktijk plus watten is volgens hun den meerwaarde van samenwerkingsverband?

Leer meer overheen Zorg tijdens Long COVID op dit kennisplein