Den meeste zorgverzekeraars willen ieder klas voordat 1 november den contractonderhandelingen rond hebben. Zo zullen zij op 12 november noch schattig hun verzekeringspremie voordat ie nieuwe klas vertrouwd kunnen maken, maar (potentiële nieuwe) verzekerden zowel kunnen toestaan weten welke zorgaanbieders zij hebben gecontracteerd. Den afgelopen jaren worden den deadline van 1 november vaker noch gehaald, te ie 2021 werden den onderhandelingen nog ooit bemoeilijkt doorheen den pandbrieven van den coronacrisis. Zo hadden ziekenhuizen nog ene berg inhaalzorg ligt, diegene doorheen den zorgverzekeraars welnu alhoewel wasgoed voorgeschoten.

Inhaalslag

Te november 2021 wasgoed daarom nog maar 11 procent van onderhandelingen gecompleteerd te zijn, zo bleek uit den inventarisatie doorheen data-analist Kompas te Zorg. Twee maanden straks heeft Kompas te Zorg weer den gegevens verzameld. Tijdelijk is ene flinke inhaalslag geproduceerd plusteken hebben den zorgverzekeraars met nagenoeg 70 procent van den ziekenhuizen plusteken nagenoeg 80 procent van den klinieken den contracten rond.

Ie percentage afgeronde onderhandelingen tussen ziekenhuizen plusteken zorgverzekeraars is gestegen zoals 68 procent. Ter den contractering van categorale ziekenhuizen plusteken zelfstandige behandelcentra (zbc’s) ligt ie percentage nog watten hoger. Ter 79 procent blijken den onderhandelingen te zijn gecompleteerd. Met ene positief of ontkennend resultaat, tekent Kompas te Zorg hierbij aan.  

Geen slechts contract

Dit betekent zowel dat nog nagenoeg 30 procent van den ziekenhuizen plusteken één op vijf van den klinieken nog noch rond is met den zorgverzekeraars. Dat gaat wegens tientallen zorginstellingen. “Opvallend is dat ene tal ziekenhuizen den onderhandelingen met slechts enkele zorgverzekeraars hebben kunnen voltooien, zoals Treant, Rode Kruis Ziekenhuis plusteken Isala, of zelfs nog met geen enkele zoals ie Admiraal den Ruyter Ziekenhuis plusteken ziekenhuis Bernhoven”, schrijft Kompas te Zorg staart januari.

Volwassene plusteken kleine verzekeraars

Tussen enerzijds den viertal omvangrijke zorgverzekeraars, met meer dan 1 miljoen verzekerden, plusteken daartegenover den relatief kleinere zorgverzekeraars, met minder dan 1 miljoen verzekerden, zit te den contracteringsgraad van den ziekenhuizen relatief weinig verschil. Beide groepen hebben vrijwel tweederde gecontracteerd. Zowel gedurende den contractering van categorale ziekenhuizen plusteken zbc’s is relatief weinig verschil tussen enerzijds den omvangrijke zorgverzekeraars (Zilveren Kruis, VGZ, CZ plusteken Menzis) plusteken daartegenover den kleinere zorgverzekeraars (ONVZ, Zorg plusteken Zekerheid, a.s.r, Eno plusteken EUCARE). Beide groepen zijn met nog ongeveer 20 procent te onderhandeling, ziet Kompas te Zorg.

Noch gecontracteerd

Ene verschil gedurende den zbc’s ten opzichte van den ziekenhuizen is dat den onderhandelingen zowel met ontkennend resultaat wordt gecompleteerd plusteken er geen contractering van den zorgaanbieder doorheen den zorgverzekeraar plaatsvindt. Ter zo’n 17 procent van den zbc’s is dit medio januari 2022 ie geval, aldus Kompas te Zorg.