Mensen diegene langskwamen onder den bus varieerden van Amsterdammers diegene hun verontrusting uitten overheen den gegijzelden totdat mensen onder wie den lijfsdwang eerdere verwonding’s opriep. “Dat is ie voordeel van den bus. Wegens den laagdrempeligheid komen er mensen ter diegene verschillend noch ter waren gekomen”, aldus den woordvoerder. Omdat den bus geen ideale plek is voordat lange gesprekken, werden dit ter sommige gevallen ergens verschillend gevoerd. Of Slachtofferhulp neemt zometeen nog voeling met dit mensen op.

Buurtbewoners waren vooral verwonderd overheen den opvallende rol diegene sociale media speelden, bijvoorbeeld overheen den livestreams diegene werden uitgezonden van den lijfsdwang. “Daarginds hadden buurtbewoners welnu hun vraagtekens onder”, aldus den woordvoerder. Den politie moest dinsdag mensen actief toenaderen diegene livebeelden van den situatie aan ie uitzenden waren via sociale media, met den dringende vraag of zij ermee wilden uitvallen.

Voorts kwam er eentje man ter den bus wegens den aanwezige politie te vragen waar zijn rijwiel wasgoed. Hij fietste op ie Leidseplein netwerk op ie ogenblik dat ie worden ontruimd plus worden eentje nabije filmtheater ingetrokken wegens te wegkruipen, maar kon zijn rijwiel daarna noch meer vinden.

Dinsdag hield eentje 27-jarige gewapende man uit Mokum urenlang eentje Bulgaar, waarschijnlijk eentje klant van den Apple Store, onder schot. Den gijzelnemer dreigde zichzelf op te pijpen plus eiste 200 miljoen aan cryptovaluta plus eentje vrijgeleiding uit ie pand. Vrijwel zeventig mensen diegene zichzelf ter ie pand schuilhielden werden tijdens plus na eczeem van den lijfsdwang ingevolge den politie ter veiligheid gebracht; viertal van kip hadden zichzelf schuilgehouden ter eentje kastje. Aan ofschoon dit mensen is ongezouten na eczeem zowel slachtofferhulp aangeboden.

Slachtofferhulp laat weten nog geen verzoek te hebben gehad wegens donderdag weer paraat te staan met den bus. Mensen diegene poetsvrouw willen kunnen zelf opbellen via 0900-0101 of voeling zoeken via den chat op den webstek.

Ingevolge: ANP