Carolien Wijker vorsen den pandbrieven van ene 10-wekelijkse dierondersteunde therapie voordat volwassenen met autisme zonder intellectuele restrictie. Te den therapie wasgoed ene therapiehond afwezig. Meldkamer thema’s te den sessies zijn ie vergroten van ie zelfinzicht plus lichaamsbewustzijn van den deelnemers plus ie verbeteren van hun sociale communicatieve vaardigheden. Bijvoorbeeld ene oefening waarbij den participant probeert wegens den hond te toestaan volgen, terwijl dit noch aan ene roeiriem zit. Elke oefening wordt opgevolgd doorheen ene gezamenlijke weerspiegeling van den therapeut plus participant, op ie inherent rijrichting, dat van den hond plus den interactie.

Dierondersteunende therapie

Deelnemers van ie research beoordeelden den therapievorm mits zeer uitvoerbaar plus relevant. Zowel den deelnemers mits therapeuten waren zeer tevreden overheen den inhoud van den dierondersteunde therapie. Ene fundamenteel onderdeel van diegene positieve inschatting is den veilige therapieomgeving waarbinnen nieuwe vaardigheden aangeleerd wordt. Deelnemers gaven daarnaast aan dat zij vreugde plus recreatie hebben geoefend tijdens den therapie. Ene ander vitaal voordeel van den sessies wasgoed den potentie wegens den therapiehond lichamelijk te kunnen liefkozen plus strelen.

Uit ie research blijkt dat dierondersteunde therapie ene veelbelovende therapie is voordat volwassenen met autisme zonder intellectuele restrictie. Deelnemers van den therapie geoefend na puistjes van den therapie minder stress, agorafobie plus depressieve klachten. Daarnaast rapporteren naasten, zoals vrouwen plus/of familieleden ene vooruitgang te den sociale responsiviteit, zoals sociaal bewustzijn plus sociale communicatie erbij den deelnemers. Dit pandbrieven waren zowel na 20 weken nog zichtbaar.

Daling cortisolspiegels

Er zijn geen wendingen gevonden op ie zelfvertrouwen van den deelnemers. Zowel beschreven deelnemers zelf geen verbeteringen te hun sociale responsiviteit. Op ie streek van lichamelijke stress werden voorts geen wendingen gevonden op lange termijn. Tijdens den sessie daalde echter den cortisolspiegels van deelnemers, watten lijkt te duiden op ene vermindering van stress tijdens den therapie met den hond. Uit observaties komt zoals voren dat ie aanraken van den hond ene rol vermag spelen te den vooruitgang van den sociale communicatie, watten mogelijk gefaciliteerd wordt doorheen den verlaging te stress. Er is echter nog meer research nodig wegens den hierboven beschreven pandbrieven voorts te onderzoeken plus verklaren.

Voort: Nationale Zorggids