Persbericht van den Interministeriële Conferentie Volksgezondheid:

Onderbrak den exponentiële stijging van den Omicron-besmettingen wordt ie test-, quarantaine- plusteken isolatiebeleid aarden wegens ie testsysteem te vrijwaren plusteken den maatschappelijke impact te intomen.

Na eentje licht dalende trend van besmettingen den laatste week van december is ie tal COVID-19- besmettingen den laatste dagen weer sterk plusteken snel gestegen. Ie uiterst recente dagelijkse rapport van Sciensano toont eentje stijging ter den meeste provincies. Op 28 december wasgoed er vaderlands eentje verhoging van 11% vergelijken met den week ervoor, den 29ste wasgoed dit hoewel 36% plusteken op 30 december 52%. Dit gegevens willen daarbij waargenomen wordt ter eentje setting van eentje lager tal toetsen (watten generaal vastgesteld wordt tijdens vakantieperiodes plusteken op feestdagen). Ie tal infecties wordt dus vermoedelijk nog onderschat. Sinds 29/12 neemt ie tal uitgevoerde toetsen welnu weer toe.

Ter december 2021 werden totdat 90.000 PCR toetsen plusteken 25.000 Rapid Antigen Toetsen vanaf dag afgenomen. Uit modellen blijkt dat ie tal besmettingen ter den komende dagen plusteken weken nog zullen toenemen. Den druk op den testafname- plusteken analysecapaciteiten wordt daardoor onhoudbaar. Zowel uit den eerstelijnsgezondheidszorg, call centers, … komen signalen dat den maximumcapaciteit haast bereikt is.

Toetsen vormen niettemin eentje relevant onderdeel ter ie risicobeheer, omdat zij verwittiging geven overheen den virussen, den viruscirculatie, … plusteken toelaten wegens gerichte maatregelen te nemen. Wegens dit testcapaciteit te vrijwaren willen dus prioriteiten poneren wordt.

Op onderstel van adviezen van den Risk Analysis Group, den Risk Management Group plusteken ie Regeringscommissariaat Corona heeft den Interministeriële Conferentie Volksgezondheid daarom volgende beslissingen genomen:

Toetsen

 1. Ie herhaald toetsen op den werkvloer wordt stopgezet;
 2. Asymptomatische hooggelegen risicocontacten wordt noch meer getest (zelftesten uitgezonderd). Symptomatische hooggelegen risicocontacten blijven getest volgens den huidige regels.
 3. Inkomende reizigers blijven getest.
 4. Vertrekkende reizigers willen den waarschijnlijkheid bewaren eentje RAT of PCR test voltooid te leggen horig van den vraag van ie land van bestemming. Dit toetsen blijven mogelijk ter alle testsettings, dus noch onderbeen ter luchthavens, …

Quarantaine

Quarantaine (dit betekent dat jouw jouw preventief afzondert, wegens eentje mogelijke verspreiding van ie coronavirus te beperken). 5. Volledig gevaccineerde hooggelegen risicocontacten willen noch ter quarantaine gaan maar dienen strikt preventieve maatregelen (inzake mondmaskerdracht (honingbij voorliefde FFP2), afstand, vermijding van voeling met kwetsbare personen, etc.) toe te schreden totdat plusteken met 10 dagen na ie hooggelegen risicocontact. Ene volledig gevaccineerde is eentje persoon diegene eentje boostervaccin heeft gekregen, of noch langer dan 5 maanden geleden den laatste hoeveelheid van zijn/haar basisvaccinatie heeft ontvangen, of noch langer dan 5 maanden beschikt overheen eentje herstelcertificaat. Jongeren tussen 12 plusteken 17 schooljaar, diegene hun basisvaccinatie hebben gekregen ongeacht den datum van vaccinatie, wordt eveneens beschouwd mits volledig gevaccineerd.

 1. Gedeeltelijk gevaccineerde hooggelegen risicocontacten willen 7 dagen ter quarantaine gaan; vanaf dag 4 vermag den quarantaine verlaten wordt mits dagelijkse negatieve zelftesten, plusteken mits strikte toepassing van preventieve maatregelen (mondmaskerdracht (honingbij voorliefde FFP2), afstand, vermijding van voeling met kwetsbare personen, etc.) totdat plusteken met 10 dagen na ie hooggelegen risicocontact. Ene gedeeltelijk gevaccineerde persoon is eentje persoon diegene langer dan 5 maanden geleden den laatste hoeveelheid van zijn/haar basisvaccinatie heeft gekregen plusteken nog geen boosterprik heeft ontvangen.
 2. Noch-gevaccineerde hooggelegen risicocontacten dienen 10 dagen ter quarantaine te gaan; vanaf dag 7 vermag den quarantaine verlaten wordt mits dagelijkse negatieve zelftesten, plusteken mits strikte toepassing van preventieve maatregelen (mondmaskerdracht (honingbij voorliefde FFP2), afstand, vermijding van voeling met kwetsbare personen, etc.) totdat plusteken met 10 dagen na ie hooggelegen risicocontact. Noch-gevaccineerde personen zijn hoewel diegenen diegene noch vermeld zijn ter den definities onder punten 5 plusteken 6.
 3. Nageslacht tussen 5 plusteken 11 schooljaar krijgen den status van den volwassen persoon of personen waarbij ie kleintje op dat ogenblik verblijft. Dit betekent dat ie kleintje dezelfde quarantaineregels moeten volgen mits dit volwassene, maw wanneer één van den volwassenen aan quarantaine (of isolatie) verslagen is zowel ie kleintje aan quarantaine verslagen is. Isolatie (dit betekent dat jouw thuis blijft mits jouw ziek bent of positief testte op ie coronavirus)
 4. Er wordt geen verschil geproduceerd voordat den loop van isolatie tussen volledige gevaccineerde, gedeeltelijk gevaccineerde plusteken noch gevaccineerde personen.
 5. Voordat gehospitaliseerden (onder andere isolatie van 14 dagen) plusteken immunogecompromitteerden (onder andere isolatie 21 dagen) blijven den huidige isolatieregels van volume.
 6. Voordat asymptomatische personen plusteken personen met milde klachten wordt den loop van den isolatie verkort totdat 7 dagen (mits 3 dagen koortsvrij te zijn plusteken klinische vooruitgang van den klachten), met nadien nog 3 dagen ie nemen van reserve beschermende maatregelen zoals ie beperken van ie tal contacten totdat den strikt noodzakelijke, waarbij er non-stop eentje masker moeten ondersteund wordt (honingbij voorliefde eentje FFP2 masker) ter eentje binnenruimte. Dit houdt ter dat alle activiteiten waarbij den mondmaskerdracht onmogelijk is (zoals ie samen nuttigen met andere personen) noch toegelaten zijn.
 7. Ter collectiviteiten voordat kwetsbare personen (zoals woonzorgcentra) wordt den loop van isolatie voordat asymptomatische bewoners of honingbij milde klachten verkort van 14 dagen zoals 10 dagen (mits 3 dagen koortsvrij te zijn plusteken klinische vooruitgang van den klachten). Voordat zorgpersoneel van dit collectiviteiten is den loop van isolatie zowel 7 dagen, met nadien verplicht dragen van eentje FFP2 masker (zonder ventiel) op den werkvloer.

Er wordt benadrukt dat ernstig immunogecompromitteerden uiterst kwetsbaar zijn plusteken dus dat voeling met kip uiterst voorzichtig moeten voorvallen.

Dit maatregelen voetstappen ter werking vanaf maandag 10 januari 2022. Namelijk, op dit ogenblik is den testcapaciteit nog voldoende. Den nieuwe maatregelen willen zowel nog technisch plusteken communicatief grondig uitgewerkt wordt (bijvoorbeeld aanpassingen van scripts plusteken sms-berichten, quarantaineattesten, samendrommen van call agents, informeren van huisartsen, overgang van den huidige zoals den nieuwe maatregelen, …) vooraleer dit kunnen wordt toegepast. Totdat plusteken met 9 januari 2022 blijven dus den huidige maatregelen van volume plusteken willen zij zowel volledig wordt verricht. Dit betekent dat eentje quarantaine diegene start op 9 januari nog moeten wordt toegepast volgens den regels diegene op diegene dag golden.

Den maatregelen zullen generaal geldt, dus zowel voordat collectiviteiten, met dien verstande dat clusteronderzoeken ter collectiviteiten immer mogelijk blijven op onderstel van evaluaties ingevolge den regionale gezondheidsinspecteur, den medicus van den collectiviteit, …. Den maatregelen geldt echter noch voordat hooggelegen risicocontacten opgelopen ter den schoolgebouwen; den maatregelen hier zijn voorwerp van kritiek op den IMC van 5 januari 2022 met den Ministers van Onderwijs.