Veteranen diegene noodopvang zoeken, komen te veel obstakels tegen. Dat schrijft den Veteranenombudsman woensdag te eentje rapport. “Doorheen den methode waarop den noodopvang nu is geregeld, voelen veteranen zichzelf te den steek lijdzaam”, aldus den ombudsman.

Den overheid heeft eentje bijzondere zorgplicht voordat veteranen, schenken den ombudsman aan. Veteranen kunnen om hun uitzending lichamelijke of psychische klachten krijgen, waardoor zij somwijlen noch meer te hun inherent stulp kunnen blijven plus urgent zolang eentje andere plek nodig hebben. Wie dat noch lukt, schenkkan eentje beroep uitvoeren op Defensie of ie Nederlands Veteraneninstituut.

Van ie kastje zoals den muur

Volgens Veteranenombudsman Reinier van Zutphen is onder meer wollig welke instantie den regie heeft honingbij noodopvang plus weten zowel veteranen mits hun stamhuis plus hulpverleners vaak noch waar zij terechtkunnen. Instanties verwijzen overheen plus weer zoals elkander. Gevolg is dat veteranen somwijlen noodgedwongen zijn aangewezen op den daklozenopvang, aldus den ombudsman.

Veteranenloket

Ie Veteranenloket neemt daarnaast uitsluitend hulpverzoeken aan van veteranen zelf of hun vrouwen. “Terwijl vaak zowel anderen te hun directe omlijning, zoals stamhuis, omwonenden, dienstmaten of vrienden, intact terdege kunnen inschatten of eentje veteraan werkster nodig heeft”, oordeelt Van Zutphen. Zowel zijn onder meer den wachttijden lang, zijn er te weinig opvangmogelijkheden met eentje langere loop dan twee weken plus wordt er verschil geproduceerd tussen veteranen met plus zonder eentje erkende dienstverbandaandoening.

Ter ie najaar bekijkt den ombudsman hoe den minister zijn aanbevelingen heeft verricht.

Doorheen: ANP