Ondernemer plus lobbyist Sywert van Lienden is maandag opgepakt ter ie research zoals den omstreden mondkapjesdeal. Dit bevestiging ingewijden na mededelingen van Den Telegraaf. Den man zit vast, samen met eentje andere verdachte diegene betrokken is erbij den Stichting Hulptroepen Alliantie.

Ter ie research zijn trio woningen plus eentje kantoorgebouw doorzocht, meldt ie Publiek Ministerie. Ie OM kondigde voordien op maandag aan eentje strafrechtelijk research te stichten zoals den stichting plus den “trio daarbij betrokken natuurlijke personen” zoals oorzaak van den verklaring van ie uitzendconcern Rotterdam.

Mondkapjesdeal

Rotterdam leverde personeelsleden aan Hulptroepen Alliantie omdat zij dachten dat ie ging wegens liefdadigheidsinstelling. Straks bleek echter dat Van Lienden plus den andere (voormalige) politici eentje priv vennootschap hadden opgericht. Zij gebruikten dit voordat den inkoop plus verkoper van mondkapjes. Hierdoor zullen den man samen met den andere oprichters miljoenen hebben verdiend aan den mondkapjesdeal diegene zij sloten met ie ministerie van Volksgezondheid (VWS). (ANP)