Eentje besmettelijker subvariant van omikron, genaamd BA.2, wordt zoals verwachting te afzienbare tijdstip gezaghebbend ter Nederland, bevestigt ie RIVM na mededelingen van NU.nl.

Dat den subvariant van ie coronavirus bestond, wasgoed ofschoon manifest. Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM) houdt voort middel van steekproeven ter den gaten welke varianten van ie coronavirus ter Nederland rondgaan. Den afgelopen weken neemt ie veel gevallen van BA.2 ter den zogeheten kiemsurveillance van ie instituut toe.

Te Denemarken is BA.2 ofschoon gezaghebbend, legt ene woordvoerder van ie RIVM uit. Kop infectieziektebestrijding Jaap van Dissel zei vorige week ter den Tweede Ruimte dat den verspreiding van den subvariant ginder snel heeft kunnen gaan voort ene veel zogenoemde ‘superspreading events’, zoals feesten. Den woordvoerder van ie RIVM bevestigt dat BA.2 zoals alle waarschijnlijkheid besmettelijker is dan den nu dominante subvariant van omikron, BA.1. “Indien jou te maken hebt met ene variant diegene nog besmettelijker is, dan kun jou vooruitzien dat hij gezaghebbend gaat wordt.”

Detecteren

BA.2 lijkt volgens ie instituut vooralsnog noch totdat ernstiger ziekteverschijnselen te leiden na infectie dan BA.1. Zowel is er geen bewijs dat den subvariant minder ontvankelijk zullen zijn voordat den coronavaccins. Daarbij lijkt BA.2 zowel gewoon op te treinen via PCR-tests. Den subvariant wordt teruggevonden ter den kiemsurveillance, dus hij is te detecteren, zegt den woordvoerder daarvan.

Voort: ANP