Samen cultuurmaken: toelage plusteken kennisdelen

Ie programma Cultuurparticipatie bestaat uit drietal onderdelen diegene strak met mekaar zijn verweven: den subsidieregeling Samen cultuurmaken wegens initiatieven te ondersteunen, kennisdeling wegens dit duurzaam te kunnen maken plusteken ie zichtbaar maken van cultuur waarbij cultuurmakers plusteken hun beleving centraal staan.

Ben jouw actief ter den zorg plusteken/of welzijnssector, plusteken heb jouw interesse wegens ene kunst- plusteken cultuurproject voordat ouderen te realiseren? Dan is dit subsidieregeling misschien welnu iets voordat jou.

Vraag subsidie aan

Voorbeelden van kunst- plusteken cultuurprojecten

Indien voorloper voordat dit programma, kon jouw ter den afgelopen maanden alhoewel toelage aanvragen te den aanloopregeling Samen cultuurmaken verbreden. Verschillende projecten gestructureerd op onder andere ouderen hebben ene toelage ontvangen.

Den Gruitpoort ter Doetinchem gaat aan den slag met hun project Kunst aan den Keukentafel. Ter samenwerkingsverband met Sensire plusteken Kruiswerk Achterhoek plusteken Liemers willen zij samen kunstactiviteiten te handbereik brengen voordat thuiswonende ouderen diegene kwetsbaar of eenzaam dreigen te wordt. Vitale ouderen zijn betrokken mits vrijwilliger.

Den kunstsessies vinden positie via mensen thuis, waarbij wordt samengewerkt met ene professionele kunstenaar. Den smaak van den kunstdiscipline plusteken den invulling van den sessies zijn op makker plusteken ter co met den ouderen. Voordat den uitvoering van ie project wordt intensief samengewerkt met huisartsen plusteken praktijkondersteuners, thuiszorg, welzijnsorganisaties plusteken allerlei informele clubs uit den lokale paring.

Aan den slag met nalatenschap, taal & flinterdun

Stichting Laudio gaat kloppend aan den slag met nalatenschap, taal plusteken flinterdun. Ter hoeverre heeft ie gewoonte van flinterdun stem op ie welzijn van ouderen? Stichting Laudio gaat ene speciale ruimte inrichten waar iedereen vermag geoefend hoe taal plusteken thuis met mekaar verbonden zijn. Den speciale ruimte is den ruimte van Miet, ene fictieve Brabantse bewoonster van ene verzorgingshuis. Ter dit personage komen den werkelijke vertellen van ouderen samen diegene voordat ene wetenschappelijk research zijn verzameld.

Den ruimte van Miet wordt lopend ene klas ter diverse verzorgingshuizen ter Brabant tentoongesteld. Indien jouw op visite gaat via Miet, wandel jouw letterlijk ene Brabantse klankkast ter. Wie den deuren van Miets klankkast opent, hoort Miet zelf. Veelal ter haar inherent taal, ene Brabants flinterdun, somwijlen ter diegene andere: ie Nederlands.

 

Noch exclusief voordat ouderen 

Ter Noord-Nederland gaan Stichting Den Modestraat, Stichting Philadelphia Zorg, Warm Welkom plusteken Den Rebellenclub van Sweet 70 ene samenwerkingsverband aan, wegens kunstzinnig plusteken creatief aanbod te uitbouwen voordat alle doelgroepen samen. Den achterban van den organiserende instanties is zeer verscheiden, van ouderen ter den ouderdom zeventig plus, statushouders plusteken nieuwkomers ter den wijk met ene niet-Nederlandse oorzaak, totdat buurtbewoners met ene licht verstandelijke of fysieke handicap.

Toelage aanvragen

Ben jouw actief ter ie culturele plusteken/of sociale domein plusteken werkgelegenheid jouw eraan wegens cultuurdeelname zo toegankelijk mogelijk te maken voordat bepalend doelgroepen? Dan is den vereffening Samen cultuurmaken wellicht watten voordat jouw. 

Dit subsidieregeling is bedoeld wegens cultuur voordat iedereen toegankelijk te maken, drempels weg te nemen. Ie is ene stimuleringsregeling diegene nieuwe initiatieven wil mogelijk maken plusteken bestaande activiteiten promoten zichzelf te verdiepen, verbreden plusteken/of professionaliseren.

Vraag subsidie aan

Meer inlichting

  • Heb jouw na ie oplezen van dit voorbeelden zowel interesse gekregen wegens ene project te uitbouwen? Kijk voordat meer inlichting overheen den subsidieregeling, op deze pagina van ie Pensioenfonds voordat Cultuurparticipatie.

Plus weet jouw noch waar te par, of wil jouw ooit praten overheen jouw idee? Neem dan voeling op met Ingrid Smit van LKCA, ingridsmit@lkca.nl of 030 711 5117.