Op 16 maart organiseert ie Leids Congres Bureaumeubel den studiedag Dubbele Diagnose: psychiatrie plus verslaving. Ene dubbele diagnose – eentje combinatie van eentje psychische verstoring plus eentje verslaving – komt veel voordat. Hoeveel mensen hier precies mee te kampen hebben is moeilijk te onderzoeken, maar zoals schatting heeft te den GGZ 20-50 procent ongeacht eentje psychische verstoring te maken met eentje verslaving. Dat meldt ie Leids Congres Bureaumeubel. 

Dubbele problematiek maakt eentje treatment vaak lastig, omdat den verslaving plus den psychische verstoring nauwsluitend met jawel verbonden zijn én jawel versterken. Er is dus sprake van wederzijdse negatieve beïnvloeding. Wegens herstelling via den cliënt mogelijk te maken is kennis plus eentje juiste methode van beide problemen hevig fundamenteel.

Behandelmogelijkheden

Tijdens den studiedag Dubbele Diagnose voorzien kenner sprekers den gas van (toegevoegd) kennis overheen dubbele problematiek plus bieden zij inzicht te den behandelmogelijkheden. Daarnaast zullen eentje tal psychische stoornissen appart opgehelderd wordt

Ingevolge: Nationale Zorggids