Schoonmaakster te huiselijk geweld plus kindermishandeling komt vaak schrede op tempo, nadat den situatie geëscaleerd is

Op maandag 18 oktober begint eentje online preventiecampagne wegens den voetlicht te vestigen op huiselijk geweld tegen koters plus jongeren. Den strijd ‘Time-out’ is ontwikkeld onderbrak Veilig Thuis, Den Kindertelefoon plus ie programma ‘Geweld hoort nergens thuis’ van ie ministerie van Volksgezondheid, Welzijn plus Sport.

Staatssecretaris Paul Blokhuis (VWS): “Ie is noch te accepteren dat eentje op den vijf jongeren ter onzerzijds land te maken heeft met huiselijk geweld. Thuis moeten ie veilig zijn voordat iedereen diegene ginder woont. Dit Time-out strijd roept mensen diegene ter zo’n situatie zitten op wegens erover te praten, want dat is vaak eentje eerste stap. Bijvoorbeeld met Veilig Thuis of met Den Kindertelefoon.”

Time-out mits ie noch meer gaat
Den Time-out strijd wil jongeren én hun ouders verwijzen op herkenbare situaties: bijvoorbeeld mits jouw noch zoals stulp durft (voordat jongeren), of mits jouw thuis zonet eenzaam nog maar kunt schreeuwen (voordat ouders). Den Time-out ter den strijd staat ter alle gevallen symbool voordat: ie vermag zo noch langer. Den teken is: neem eentje stapje terug plus praat er bijvoorbeeld overheen met iemand. Of vraag wegens werkster of raad te instanties. Want onderbrak ter gesprek te gaan vermag vaak samen wordt gekeken watten ter jouw situatie den liefste werkwijze is.

Koters weten vaak noch watten zij kunnen exporteren
Schoonmaakster te huiselijk geweld plus kindermishandeling komt vaak schrede op tempo, nadat den situatie geëscaleerd is. Schaamte te alle betrokkenen – zowel slachtoffers mits degenen diegene geweld tradities – staat vaak ter den weg van ie gesprek overheen eentje thuissituatie diegene uit den hand dreigt te stevenen. Koters weten normaliter noch waar den uiterste ligt plus watten zij kunnen exporteren wegens werkster te krijgen op eentje veilige methode. Plusteken mits zij dat welnu weten zijn zij vaak schrikachtig voordat den prestaties. Zij vinden ie moeilijk wegens overheen te praten plus zijn vaak loyaal aan hun ouders van wie zij vasthouden. Den strijd roept jongeren op wegens weliswaar ie gesprek te openen. Want erover praten is vaak eentje eerste stap.

1 op den 5 jongeren slachtoffer van huiselijk geweld
Den reden voordat den strijd is ie stijgende veel adviesvragen, telefoontjes plus chats zoals Veilig Thuis plus Den Kindertelefoon. Den afgelopen coronaperiode heeft toestaan zien dat spanningen thuis te iedereen kunnen oplopen. Ie vermag dan promoten wegens mits ie te onbedaarlijk wordt eentje schrede op den positie te exporteren, met iemand te praten overheen jouw situatie of raad te vragen overheen watten wijsheid is wegens slechter te voorkomen. Ter 2020 gaf 20 procent van den Nederlandse jongeren tussen den 16 plus 24 klas aan ter den voorgaande twaalf maanden slachtoffer te zijn word van huiselijk geweld. Jonge vrouwen hebben ginder vaker mee te maken dan jonge mannen. Erbij 12 procent van den 16- totdat 24-jarige jongeren ging ie zelfs wegens structureel huiselijk geweld: maandelijks, wekelijks of zelfs (haastigheid) dagelijks. Dat blijkt uit eentje anatomiseren onderbrak ie CBS overheen jongeren op onderstel van den Prevalentiemonitor Huiselijk Geweld plus Seksueel Geweld van ie CBS plus ie Wetenschappelijk Research- plus Documentatiecentrum, waarvan den gegevens ter maart plus april 2020 zijn verzameld.

Social media strijd
Den strijd loopt van 18 oktober totdat 12 december plus wordt gefinancierd vanuit ie steunpakket Kindertijd. Op social media (Instagram, Snapchat, YouTube) wordt korte herkenbare situaties getoond ter filmpjes met den teken:  Indien jouw noch weet met wie jouw overheen thuis kunt praten…Indien jouw noch zoals stulp durft of schrikachtig bent voordat ie geschreeuw… Time-out! Praat erover plus vraag wegens raad. Zowel ouders met koters wordt aangesproken ter den strijd (Facebook plus Instagram). Den teken voordat ouders met koters is: Indien uitschelden thuis normaal wordt…mits er geen einde aan den ruzies komt…Time-Out! Praat erover plus vraag wegens raad.

Den campagnefilmpjes wordt verstrooid via den Kindertelefoon, den regionale netwerken van Veilig Thuis plus ie ministerie van VWS voordat eentje brede plus landelijke werkwijze van huiselijk geweld plus kindermishandeling.

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den waterbron plus/of aanbieder voordat meer kennisoverdracht overheen dit manifest. Televisiejournaal vermag veranderen, gebreken of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plus rapporteer a.u.b. berichten, reacties plus/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien dominant …

Naam schrijver plus/of herschrijven onderbrak: Rijksoverheid
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Wel te dit wetsartikel: : Rijksoverheid
Watten is den URL te dit waterbron?: https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2021/10/15/social-media-campagne-tegen-kindermishandeling-en-huiselijk-geweld
Originele waardigheidstitel: Social media strijd tegen kindermishandeling plus huiselijk geweld
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2021-10-15